Перейти к основному содержанию

Лукашенко посилає чіткий сигнал SOS: «Військова база РФ у Білорусі не потрібна»

До Лукашенка приходить усвідомлення, що російські військові бази на території Білорусі, можливо, не найкраща ідея.
Источник

Примітка редакції. Аналіз позиції Бацьки стосовно намірів Кремля здійснити «м’яку окупацію» Білорусі та перетворити її на військовий плацдарм – у замітці InformNapalm.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрівся із представниками аналітичних центрів США, які відвідують Білорусь 5–6 листопада. Одним з головних сигналів, який Лукашенко дав під час зустрічі, був коментар стосовно ймовірності розміщення російської військової бази. Він пролунав на тлі активізації військово-політичної риторики РФ про бажання створити у Білорусі повноцінну базу для повітряних сил.

"

«Буде тут база військова, не буде – немає абсолютно жодної різниці. І ми цю базу не розміщуємо тут не тому, що хочемо вам або комусь показати, що ми суверенні і незалежні. Ми її не розміщуємо, тому що вона тут не потрібна», – заявив Лукашенко.

На тлі заяв російських військових експертів на топових ток-шоу РФ, які є лакмусовим папірцем намірів Кремля, коментарі Лукашенко для представників аналітичних центрів США виглядають як сигнал S.O.S.

Головний редактор російського журналу «Національна оборона» Ігор Коротченко підкреслив бажання РФ розмістити у Білорусі повноцінну військову базу повітряних сил. Він не обмежився цим і вказав на необхідність розміщення у Білорусі ще й оперативно-тактичних ракетних комплексів «Іскандер».

Нагадаємо, що Росія з 2013 року активізувала свої наміри розмістити у Білорусі військові плацдарми. 2015 року волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm опублікували дослідження на цю тему, яке чітко вказувало, що розміщення таких баз загрожує суверенітету Білорусі та може стати північним плацдармом агресії Росії проти України.

"

''отсканируй
и помоги редакции