Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини четверга, 8 листопада

Нові санкціі is coming, амбулаторія на лінії розмежування та міні-футбольні поля на селі - дайждест позитиву на четверг різноманітний, наче світ
""

Головну позитивну новину четверга приніс нам Волкер, який заявив, що США готують новий пакет санкцій проти Росії

Чому це важливо саме для нас? Бо це ПЕРШІ санкції, в обґрунтуванні і яких фігурує визнання того, що Донбас також окупований Росією. Ніяких «внутрішніх конфліктів» чи то «громадянських війн», а суцільна агресія проти суверенної держави. За словами спецпредставника США з питань України Курт Волкера, міністерство фінансів США додало до «чорного списку» три особи та 9 підприємств з РФ. «Це перший крок, зроблений в форматі санкцій, який явно визнає те, що Росія насправді контролює регіон Донбас», — підкреслив Волкер. Тут можна згадати веселі іскандери та решту тополів, але сміятися їм все важче й важче, а з огляду на те, зо США залишають шпаринки у вигляді дозволів на постачання лише їдла до Залісся, то дуже скоро на нас чекає друга серія захопливого серіалу під робочою назвою «Ніжки Буша-2: Повернення». Хоча це мабуть таки будуть не ніжки, а крила. Так, «Крильця Трампа – з’їв та квохчи». Мені подобається, наприклад.

А тепер до серйозних тем - МОН вдвічі збільшило кількість вишів та наукових установ, які отримали за кошти бюджету передплату на Scopus і Web of Science

Для пересічного громадянина то суцільна якась китайська грамота – виглядає красиво, але шо то воно за одне, хто його зна? Пояснюю: Web of Science та Scopus – то найбільші наукові бази даних в світі. Вони працюють як хаби, які обмінюються перехресними посиланнями на практично майже всі науково-технічні та медичні журнали (21 тисячі найменувань), які випускаються майже 5 тисячами міжнародних видань. Це такий інтернет науки, якщо спробувати пояснити простіше. Це місце, де науковці дізнаються про дослідження своїх колег. По суті, це чи не найголовніша умова для майбутнього простішого визнання української науки у світі – українські науковці будуть на одній хвилі із цілим науковим світом, а це сьогодні, у час царювання інформації, запорука успіху та розвитку. «Підключенням до баз будуть охоплені всі регіони країни – 24 області та м. Київ. Причому здебільшого доступ буде у вишах, розміщених не тільки в обласних центрах, а в районних. Наприклад, в таких містах, як Кривий Ріг, Мукачево, Краматорськ, Бердянськ, Глухові, Кам’янець-Подільському, Умані тощо», - відмічає МОН.

Від науки до приземленого - У Луганській області на лінії розмежування відкрили амбулаторію

Мені подобаються ось такі дрібні новинки. Бо вони про людей поруч, та про їх маленьке побутове щастя. Пам’ятаєте новину про Протопопівку на Кіровоградщині? Ну там ще згідно реформи, що ввів Президент, відкрили медичний опорний пункт? Тобто, ті три тисячі людей, що живуть у селі зможуть вчасно отримати професійну допомогу лікаря, а не їхати 100 км до обласної лікарні? Так от – аналогічна новина, але із більшим присмаком перемоги. Бо відкрито амбулаторії не де-небудь у тилу, а у прифронтовому селищі Кримське (Новоайдарський р-н, Луганська обл.). На 578 жителів. І так, для них звісно «нічонеміняєцця», ага. «Кримське – це один з найбільш проблемних населених пунктів Луганської області, він майже щодня знаходиться під вогнем. Обласна влада робить все для того, щоб забезпечити доступ до медичних послуг жителів Луганщини, які проживають в 24 населених пунктах на лінії розмежування», – сказав заступник голови Луганської облдержадміністрації Юрій Клименко.

І ще трішки таких самих малих новин - на Кіровоградщині реконструюють 10 футбольних міні-полів

10 спортивних майданчиків зі штучним покриттям для гри у міні-футбол вже до кінця року з'являться у селі Приютівка, селищі Петрове, місту Олександрія, селищі Новгородка, місті Новоукраїнка, місті Знам’янка, місті Мала Виска, селі Григорівка, селищі Компаніївка та селищі Голованівськ. Це частина глобального «плана Маршала» від ФФУ, які замахнулися на 2500 нових футбольних майданчиків до 2020 року по всій країні, а можливі стали після того, як у 2017 року парламент вніс зміни до бюджету. Розумієте, люди. Ось ви були у селищі Голованівськ? А у Компаніївці? А у Малій Висці? Бо я була, то заніматєльноє видоще. Такий собі анклав совка із проривами сучасності у вигляді ПриватБанку де-не-де. Купа архітектурних приколів і люди, яким нема куди подіти вільний час. А ось тут маєш – футбольні майданчики. А хто зна, може у тому хлоп’яті визріває наступний Мессі? А де йому грати, коли поля у буряках? А ось раз – і футбольне поле. А там, дивись, хтось із меценатів і до реконструкції панських маєтків у форматі «руїна проста, цікава» добереться, бо приїздить перспективних футболістів видивлятися. Так країна розбудовується, розумієте?

І на останок про забавні системи виміру – врожайність у равликах на гектар

5 млн молюсків на 1 га вирощують на Львівщині на фермі «Західний равлик». Ферма націлена на експорт равликів до Європи, бо там в них дефіцит (зубожіння, бачте яке? Вже всіх равликів поїли з голодухи). Але тут виявилося, що українці теж розсмакували тих забавних штукенцій, тому продаж тваринок до наших ресторанів йде – аж гай гуде! До речі, я наших равликів смакувала на Тернопіллі. Смачні, хоч і не звична на перший погляд страва у українському ресторані.

''отсканируй
и помоги редакции