Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини уікенду, 8-9 вересня

Укрзалізниця взялася за стартапи, селищні ради – за сонячні електростанції, поки інтеграція у спільні світові мережі помалу все прискорюється
""

«Укрзалізниця» запустила інкубатор для стартапів

«Укрзалізниця» та 1991 Open Data Incubator оголосили про запуск власного інкубатору стартапів. Проект буде реалізований за підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі, а також офісу Національної інвестиційної ради України. Програма для стартапів називатиметься Future of Mobility Lab. UZ edition. Безкоштовна тримісячна програма Future of Mobility Lab. UZ edition покликана дати командам можливість розробки пілотного продукта, прозодження менторської програми та доступу до даних, які надасть «Укрзалізниця». Учасниками проекту стануть 10-12 команд, а збір заявок триватиме до 4 жовтня.

Україна приєдналась до Глобального цифрового партнерства у сфері охорони здоров’я

«Тепер – ми частина Глобального цифрового партнерства у сфері охорони здоров’я! Для України це важливий крок у напрямку якісної, ефективної та безпечної медичної допомоги. Адже йдеться про можливість постійного обміну досвідом та успішного впровадження цифрових сервісів. Основна мета нашої спільноти – глобальний розвиток ehealth у всіх його контекстах, починаючи від обміну знаннями, закінчуючи колективним захистом від кіберзагроз», – сказала в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун під час 3-го саміту «Global Digital Health Partnership», який проходив днями у Лондоні. Наразі Глобальне цифрове партнерство у сфері охорони здоров’я працює над створенням єдиної термінології, спільної позиції щодо інформації, її використання та безпеки.

Україна та Румунія провели перші спільні навчання Riverine-2018

На ділянці Дунаю від Ізмаїла до румунського порту Бреїла пройшли перші спільні українсько-румунські навчання Riverine-2018. Зокрема, у маневрах взяли участь 2 кораблі ВМС та катер прикордонної поліції Румунії. «Подібне двостороннє українсько-румунське навчання Riverine – 2018 ми проводимо вперше, і воно спрямоване на зміцнення регіональної безпеки та покращення взаємодії між флотами України і Румунії, – зазначив заступник начальника управління бойової підготовки Командування ВМС ЗС України капітан 1-го рангу Андрій Куриленко. – Ці маневри дозволять нам підтримувати стабільність у регіоні, якісно тренувати сили та запроваджувати стандарти взаємодії між військовими моряками», – додав він.

В Вінницькій області водоканал буде працювати на сонячній енергії

У Томашпільській об’єднаній територіальній громаді Вінницької області мають намір встановити комунальну сонячну електростанцію для живлення насосів місцевого водоканалу. Як зазначає заступник голови Томашпільської ОТГ Віталій Годний, СЕС потужністю 20 кВт дозволить суттєво зменшити витрати на водопостачання. «Устаткування насосних станцій замінили на економне одразу ж після об'єднання, а нещодавно виділили 600 тис. гривень на реконструкцію свердловини, - пояснює він. - На зекономлені завдяки сонячній станції кошти замінимо зношені мережі». Наразі громада знайшла підрядника та купила необхідне обладнання для сонячної станції. СЕС планують змонтувати до кінця вересня. Згідно з підрахунками, 1 млн грн, які вкладуть у реалізацію проекту, окупляться за три роки.

 

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.

''отсканируй
и помоги редакции

Become a Patron!

Загрузка...