Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини уікенду, 11-12 серпня

Промисловість та бізнес, наукові та спортивні досягнення. А головне – позитив від молодих українців.
""

Запорізька АЕС отримає обладнання вітчизняного виробника

Підписано договір на виготовлення та поставку конденсатору «блочно-модульного» виконання з трубними системами із корозійностійкого матеріалу турбоустановки К-1000-60/1500-2 для енергоблоку № 2 Запорізької АЕС. ДП НАЕК «Енергоатом» повинен у травні 2019 року поставити це обладнання до замовника. Сума договору склала 480 млн. грн. З 2017 року аналогічний конденсатор успішно експлуатується на енергоблоці № 3 Запорізької АЕС. Ще один конденсатор «блочно-модульного» виконання для енергоблоку № 4 знаходиться у монтажі.

Узбекистан купує українські бетонозмішувальні установки

ПрАТ «Бетонмаш» виготовив роторні бетонозмішувачі СБ-138БМ для замовника з Узбекистану. Як повідомляє прес-служба компанії, також в рамках контракту з виробником будівельних матеріалів, бетону, залізобетонних виробів та нерудних матеріалів у місто Ташкент також будуть відвантажені запасні частини до бетонозмішувального обладнання. Аналогічну продукцію підприємство постачає, й будівельникам України, Казахстану, Узбекистану, Білорусі, Молдови, країнам Балтії (Латвія та Литва) і Близького Сходу (Лівія, Ліван), Туркменістану, Азербайджану.

Українська бігунка першою в історії захистила титул чемпіонки Європи в бігу на 800 м

Українська бігунка Наталія Прищепа після перемоги на чемпіонаті Європи в бігу на 800 м стала першою в історії спортсменкою, яка змогла захистити титул чемпіонки Європи на дистанції 800 метрів. Українка до старту змагань в Берліні перебувала в статусі чинної чемпіонки Європи, адже вона також перемогла на ЧЄ в Амстердамі в 2016 році. До цього нікому не вдавалося підтвердити статус чемпіонки, а два «золота» на дистанції 800 м на ЧЄ завоювала тільки Віра Ніколич з Югославії (в 1966 і 1971 роках).

Тернопільскі вчені винайшли нові ліки від діабету

Група науковців хіміко-біологічного факультету Тернопільського педагогічного університету запатентувала авторський препарат, призначений для лікування цукрового діабету 2 типу, а також профілактики захворювання. Ліки виготовляються на основі одноклітинної зеленої водорості хлорели. Вона має властивость накопичувати речовини, що ефективно впливають на симптоми діабету. У більш ранніх дослідженнях науковці дізналися, що в тому числі вона може поглинати солі хрому і селену, які використовуються при лікуванні діабету. Таким чином і виникла ідея використати цю здатність хлорели, яка накопичує такі важливі елементи. Авторський штам водорості, який вивели у Тернополі, - біологічно активний та стійкий сухий концентрований порошок. Його можна просто розвести у воді і випити. Клінічні досліди проводилися на гризунах, у яких був модельований діабет. Лікування відбувалось протягом 24 діб, за цей час наступила власне стабілізація обміну речовин. Ефективність препарату показала себе через 36 днів. Препарат має низьку собівартість та за попередніми підрахунками, одна доза може коштувати до 30 гривень. Виробництвом нових ліків вже зацікавилися китайські інвестори.

В Херсоні планують запустити проект з вирощування перлин

Як розповів керівник департаменту охорони навколишнього середовища Китайсько-українського науково-дослідного інституту наук про життя Віталій Оліфіренко, реалізація проекту має розпочатися вже цієї осені. Він стане першим таким проектом в Україні. Технологію вирощування перлин запозичили в Китаї, де Віталій займався кількома проектами по вдосконаленню перлинниці.  Наразі в університеті планують розпочати пробні досліди. «У нас є невеликі дослідні навчальні установки замкнутої системи водопостачання, у яких ми будемо пробувати це робити. Але не з китайськими перлинними устрицями, а з нашими перловицями. У нас є беззубки і перловиці. Беззубки відкладають менше перлин, а перловиці достатньо багато, не менше, ніж китайські. Ми хочемо спробувати, що із цього вийде», – розповідає Оліфіренко.

У Львові започатковують програму для стартапів в сфері food-tech

«Центр підприємництва», створений за участі LvBS (Львівська бізнес-школа УКУ) вже приймає заявки на участь у програмі акселерації. Українські проекти та команди, котрі працюють над питаннями логістики та доставки, автоматизації, технологій та інших розробок в рамках індустрії харчових технологій (food-tech) та мають у складі 3 та більше людей можуть стати учасниками  програми акселерації на 14 тижнів, яка еквівалентна 20 тис долл, за словами організаторів програми. Участь у програмі безкоштовна, натомість Центр підприємництва претендує на частку в проекті до 5%. У програму входить понад 500 годин теорії та практики, а також понад 20 менторів та доступ до робочого простору в Центрі Шептицького у Львові. Організатори обіцяють постійний моніторинг результатів росту компанії під час програми та після її завершення та перебування у спільноті LvBS.

У Черкасах школярі на замовлення ОСББ замальовують рекламу наркотиків

У Черкасах школярі Іван Редчиць та Даніїл Орлов малюють патріотичні графіті на місці ненормативної лексики, знаків анархії та електронних адрес сайтів, що поширюють наркотики. «Спочатку це було просто хобі. Одного разу до нас звернулася представниця ОСББ одного із будинків і запропонувала замалювати стіну. Ми уклали угоду і виконали замовлення – створили напис «Україна», – поділився спогадами Іван і додав, що це їхня перша масштабна робота. На малюнок хлопці витратили декілька днів, але результатом задоволені», - йдеться у повідомленні видання «Нова доба». Головний редактор Тетяна Очеретяна на сторінці у Facebook повідомила, що до розмальовування долучилися ще троє хлопців. Працюють хлопці з ОСББ через укладання офіційних угод. На думку хлопців, своїми графіті вони прикрашають місто, роблять його більш яскравим, крім того,  позбавляють від пропаганди наркотиків  і нецензурної лексики.

 

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.