Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини уікенду, 18-19 серпня

Від морозива до космічних ракет - скрізь зубожіти нема коли. А тут ще й електробуси отримали сертифікат
""

Надходження до бюджету з митниць зросли на 15%

Протягом січня-липня 2018 року до державного бюджету перераховано на 15% більше митних платежів, ніж за перші сім місяців 2017 року. Основними бюджетоформуючими товарами стали зокрема нафта та нафтопродукти, автомобілі легкові, добрива, телефонні апарати та ряд інших товарів. При цьому середньоденні надходження митних платежів у липні зросли до майже 1,5 млрд грн., що на 214 млн грн перевищує середньоденний показник липня 2017 року та на понад 121 млн грн – дані червня цього року.

Українське морозиво збільшує свою присутність у країнах Європи

Якщо торік на ЄС припало 8% загальноукраїнського експорту, то у 2018-му, ймовірно, буде більше. Уже на початку року експорт десерту зріс на чверть, і значною мірою – завдяки поставкам на європейський ринок. Серед експортерів — «Рудь», «Лімо» та «Ласунка». Вже наступного літа планується вихід до ЄС інших виробників. Зокрема, такими планами ділилися «Хладопром» та «Ласка». Виробники стверджують, що головною проблемою під час виходу на ринок ЄС є сировина. Українські компанії, що вже продають туди морозиво, зазвичай виготовляють його з молока, а не молочного порошку. При цьому європейські стандарти дуже прискіпливі. Молоко має бути якісним, тож просто купувати його у селян не вийде. Тому виробникам лишається або інвестувати у власне молочне виробництво, або таки переходити на виготовлення морозива з порошку, як це роблять у багатьох європейських країнах.

За 2017/2018 маркетинговий рік експорт українського ячменю до Китаю зріс на 163%

В останньому місяці сезону темпи експорту ячменю з України залишалися на досить високому рівні. Україна експортувала на 2% більше, ніж місяцем раніше, проте той обсяг на 20% відстає від показника червня минулого року. Але деякі ключові імпортери українського ячменю показали позитивну динаміку закупівель. Так, Китай імпортував на 163% ячменю більше, ніж в 2016/17 МР. Стабільним споживачем українського зерна залишається ЄС. У 2017/18 МР поставки ячменю в даному напрямку виросли на 25%.

Вінницький завод холодильного обладнання почав працювати у тестовому режимі та вже відправив першу продукцію за кордон

Підприємство UBC Group «Green Cool» офіційно введуть в експлуатацію тільки у вересні, сьогодні воно працює в тестовому режимі, але вже виготовили і відправили на експорт в Молдову першу партію продукції. До кінця поточного року на заводі планується створити до 750 нових робочих місць.

Україна та ОАЕ починають разом реалізацію спільних «зелених» проектів

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерство енергетики та промисловості Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) підписали Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики. «Співпрацюючи, ми будемо обмінюватися досвідом і сприяти реалізації спільних інвестиційних проектів у сфері енергоефективності, «чистій» енергетиці та переробці сміття», - прокоментував подію Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Школи Львівщини отримали 36 нових автобусів

Автобуси придбали у межах виконання заходів на 2018 рік Програми розвитку освіти Львівщини на 2017-2020 роки. За результатами проведеної закупівлі у системі електронних торгів ProZorro, вартість автобусів склала 63 млн 680 тис. гривень. «Всі 36 автобусів зібрані в Україні, без російських комплектуючих. Це була принципова позиція Львівської обласної ради і Львівської обласної державної адміністрації. Минулого року щодо цього була дискусія, цього ж року ми розуміємо, що український товаровиробник почав домінувати і на цьому ринку також», - відмітив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка.

В Україні пройшов сертифікацію перший електробус

Китайська компанія Skywell отримала український сертифікат відповідності на електробус власного виробництва, який компанії вперше показала на виставці у березні. 12-метровий автобус NJL 6129 BEV розрахований на перевезення до 81 пасажирів, з яких місць для сидіння - 32 + 1. Максимальна швидкість електробуса становить до 70 км/годину, запас ходу складає 300 км (при середньостатистичному маршруті 230-250 км/день), собівартість 1 км - 0,50 грн. На зарядку йде від 0,6 до 1,3 години. З додаткових фішок електробуса - LED-освітлення, підсвічування сходинок, низька підлога, сидіння водія з електропідігрівом, регулювання в шести положеннях з регульованою спинкою та індивідуальним підігрівом й охолодженням, система відеоконтролю парковки і дверей під час зупинок.

За перше півріччя обсяг виробництва продукції ракетно-космічної галузі збільшився більш ніж на 12%

На засіданні Колегії Державного космічного агентства України під головуванням Голови Павла Дегтяренка було відзначено, що результати діяльності підприємств галузі залишаються позитивними в частині зростання обсягів виробництва і реалізації продукції, порівняно з аналогічним періодом 2017 року. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги виробництва товарної продукції зросли на 12,7 %, а обсяги реалізації продукції зросли на 12,3 %. Обсяг експорту до країн ЄС, США та інших складають 877,4 млн. грн., що становить 90,1% від загальної суми експорту продукції. Номінальна середньомісячна заробітна плата по галузі зросла по відношенню до початку року на 8,1% і складає 8223,1 грн.

 

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.