Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини понеділка, 29 жовтня

Армія, економіка, інфраструктура - скрізь є чим пишатися. Не кажучи вже про нескорених переможців
""

АРМІЯ

Укроборонпром передав війську перші БТР-4 із вітчизняної броні

Сім машин з Харківського конструкторського бюро ім. Морозова поїхали до лав Нової армії на практиці демонструвати принади нової спецброні. Спецсталь пройшла контроль і приймання на всіх етапах виробництва. За своїми характеристиками вона відповідає найвищим світовим стандартам, зараз, окрім переданих семи машин, у виробництві знаходяться близько 40 таких корпусів.

«Практика» показала нову версію бронемашини «Козак-2»

Відома київська бронемашина створена відповідно до вимог Десантно-штурмових військ ЗСУ та Сил спеціальних операцій. Козак 2м-1 має нижчу незалежну підвіску, він менший за габаритами ніж попередник та має кращі технічні характеристики по швидкості, запасу ходу, а також протимінній стійкості та кулезахисту (рівень STANAG 2). Може комплектуватися або баштою відкритого типу (з кулеметом ПКТ 7,62 мм чи НСВТ 12,7 мм) або бойовими модулями різного призначення, залежно від потреб замовника. «Козак 2м-1» вміщає 8-9 чоловік, максимальна швидкість при цьому становить 110 км/год.

А про те, наскільки Нова українська армія популярна, каже той факт, що стартап miniTEAM набув розвитку саме завдяки своїй продукції. Команда створює мініатюрні 3D-копії справжніх бійців.

Мініатюри в комплекті мають історичну довідку 2 мовами: українською та англійською. Для тих, хто раптом не в курсі усього, що відбувалося на Сході України з 2014 року, є опис подій стосовно добровольчого руху. У коробці з комплектом також є перелік та символіка різноманітних добровольчих батальйонів, які були учасниками і досі захищають східні рубежі на лінії розмежування із ОРДЛО. Кожну деталь мініатюри можна розфарбувати. Деталізація доволі висока — і в цьому допомагає спеціальна система тимчасових кріплень. Вони дозволяють під час роботи збирати та розбирати модель без використання клею.

ЕКОНОМІКА

За вісім місяців Україна збільшила експорт ракоподібних у понад 16 разів

У період з січня по серпень країна експортувала готових або консервованих ракоподібних, молюсків та інших водних безхребетних на суму 1,8 млн доларів. Якщо ці дані порівнювати із аналогічним періодом минулого року, в абсолютному вимірі експорт зріс у 16,7 разів, а в грошовому – у 9,3. Найбільшими покупцями українських консервованих ракоподібних стали Туреччина, Молдова, Латвія та Білорусь.

Fitch Ratings очікує прискорення української економіки до 3,3%

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings оновило свій прогноз щодо ВВП України і тепер очікує прискорення зростання економіки України у 2018 році до 3,3%. Загальний держборг впаде до 57,7% ВВП.

Нацбанк відсудив у Коломойського 1 млрд грн.

Українські суди 19 раз підтвердили правоту Національного банку в суперечках зі структурами, пов'язаними з екс-акціонером ПриватБанку Ігорем Коломойським. Як повідомив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук, поки що з 148 позовів на бізнесмена позитивне рішення на користь НБУ ухвалено на суму близько 1 млрд грн. Загальна сума, яку очікує отримати Нацбанк від Коломойського та 32 пов’язаних із ним компаній, становить 10 млрд грн.

ІНФРАСТУКТУРА

Укрпошта до кінця року встановить 5 тисяч POS-терміналів

На сьогодні вже встановлено 2 тисячі цих зручних штучок, а до кінця року їх кількість зросте до 5 тисяч. «Наші відділення в містах поступово переходять на розрахунки картками. Устаткування платіжними терміналами почалося з відділень Києва, зараз вони вже присутні в усіх регіонах країни. Це ще один крок до збільшення обсягів безготівкових розрахунків», – розповідає директор департаменту фінансового бізнесу Артур Муравицкий.

Із українських летовищ стартують 22 нових авіарейси

Вже до кінця жовтня з українських аеропортів почнуть виконуватися 22 нові рейси. Найбільшу частку становитимуть рейси лоукостера Ryanair, який вже готовий літати 17 рейсами до українських аеропортів. Перший рейс до Львова ірландський лоукостер виконає 30 жовтня. Також Лоукостер Wizz Air відкриє загалом 6 нових рейсів з Києва, Львова та Харкова. Румунська авіакомпанія Tarom відкриє рейс Одеса — Бухарест, а авіакомпанія Atlasglobal почне літати за маршрутом Одеса — Стамбул з періодичністю 4 рази на тиждень.

А ЩО ТАМ ІЗ МІЖНАРОДНОЇ СПІЛЬНОТОЮ?

На український ринок вийшов світовий бренд high-tech землеробства

Компанія Farmers Edge Inc., що надає високотехнологічні рішення для агробізнесу, планує обслуговувати до 150 тис га в Україні. За словами представника компанії Farmers Edge Inc. в Східній Європі Сергія Шестюка, Farmers Edge Україна надаватиме декілька напрямків послуг для українських аграріїв – від супутникового моніторингу до агрономічного сервісу. Крім того, компанія надасть своїм клієнтам доступ до програмного забезпечення FarmCommandTM.

В Україну прибула перша офіційна торгова місія США

Місія прибула для пошуку перспективних об'єктів для інвестицій в Україні. Її зустрів міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. «Двостороння торгівля Україна-США невпинно зростає - товарообіг за 8 місяців 2018 року уже збільшився на 16% і склав 2,6 млрд доларів», - відмітив він.

І про надихаюче: Команду «Нескорених переможців» у Борисполі зустріли шанувальники:

''отсканируй
и помоги редакции