Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини вівторка, 31 липня

Під знаком мільйонного безвіз-тревелера та новин із льотовищ
""

Україна увійшла в трійку лідерів з логістики на пострадянському просторі.

Про це розказав Світовий банк, який виклав черговий рейтинг Logistics Performance Index (LPI). У загальному заліку країна піднялась відразу на 14 позицій у порівнянні із минулим рейтингом (дослідження проводяться раз на два роки). Зараз Україна займає 66-те місце зі 160 країн з логістичної ефективності. На пострадянському просторі ми розташовуємось відразу після Естонії та Литви. Всього рейтинг включає шість напрямків, за якими оцінювалися держави: митні процедури, інфраструктура, міжнародне транспортування вантажів, логістична компетентність, відстеження вантажів та своєчасність доставки. Лідерство в рейтингу отримала Німеччина, за нею вишукувалися Швеція, Бельгія, Австрія і Японія. Другу п'ятірку найкращих складають Нідерланди, Сінгапур, Данія, Великобританія та Фінляндія. США у 10-ку лідерів не потрапили, вони на 14-му місці. Росія нижча за Україну на 9 пунктів.

У київському аеропорту розширюють міжнародний термінал.

Проект збільшення площі аеропорту імені Сікорського передбачає будівництво нової секції в правому крилі будівлі площею 9,5 тис кв. м. Наразі площа існуючого терміналу А становить 14 тис кв.м. Роботи планується завершити у травні 2019 року. Таке розширення дозволить збільшити кількість стійок реєстрації, кабінок контролю та пунктів авіабезпеки. Лише у травні цього року аеропорт вже встановив рекорд пасажиропотоку протягом дня – у Київ через ці готинні ворота навідалося аж 11 тисяч осіб. Збільшення площі дозволить аеропорту намітити собі нові шаблі за рекордів.

Українська курятина витискує з європейського ринку бразильську.

Так, у першу чергу це викликано забороною на постачання птиці з Бразилії, яку європейські країни визнали не відповідною санітарним нормам. Але оскільки наша курятина нормам відповідає, то й експорт її зріс на 90%. Звісно, поки що ми не дотягуємо до лідера – Таїланду, який за перші 5 місяців цього року доправив на ринки Європи більше 120 тисяч тонн чікен-м’яса, але тенденція залишається позитивною.

За перше півріччя цього року незаконна вирубка лісу у Львівській області зменшилася на 39%.

Про це доповіла Львівська обласна адміністрація. Сухою мовою цифр це виглядає так: із загальної кількості 669 куб. м незаконно зрубаної деревини працівниками державної лісової охорони встановлено 172 лісопорушники, які незаконно зрубали 349 куб. м деревини. Добровільно лісопорушниками відшкодовано шкоду в 117 випадках на суму 394,4 тис грн. А решту «несознанців» передали у руки правоохоронних органів.

Лоукостер Wizz Air анонсував відкриття нового рейсу Лондон (Лутон) – Харків.

Авіаперевізник відновив роботу із Харковом тільки у цьому році і вже готовий збільшувати асортимент маршрутів. У квітні все почалося із рейсів на німецький Дортмунд, у червні з’явився маршрут Харків – Катовіце, і ось у кінці жовтня за 1,5 тисячі гривень можна буде потрапити до Лондону. На більш пізні дати є взагалі смішні ціни – по 609 грн квиток прямого перельоту. А от у віденську оперу на каву харків’яни зможуть полетіти тільки у листопаді.

Ще одна новина з літачків та аеропортів – в Одеському аеропорту підтвердили відкриття ресів за маршрутом Одеса-Бухарест-Одеса вже з вересня.

Їх починає румунська національна авіакомпанія TAROM. Польоти будуть виконуватися з частотою 3 рази на тиждень: по середах, п’ятницях і неділях. Виліт з міжнародного аеропорту «Одеса» – о 4:15 і з міжнародного аеропорту імені Анрі Коанда (Бухарест) – в 1:00 за місцевим часом. На лінії планується використання сучасних турбогвинтових літаків ATR 42/72. Поки що прямі рейси до Румунії з України виконує лише авіакомпанія «Роза Вітрів», яка літає з київського аеропорту Бориспіль.

В Україні вперше за останні 5 років зросла зайнятість населення.

Про це розповів в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, який має на руках дані державної статистики. «Кількість працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості склала 428 тисяч осіб, 47% з них було працевлаштовано оперативно, ще до надання статусу безробітного. Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, становила 129 тисяч, що на 4% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року», – зауважив Валерій Ярошенко. Взагалі служба намагається йти у ногу із часом та мріє перетворитися з кабінетів, де умовні Марьванни перекладають папірці на сервісні майданчики з надання широкого спектру послуг. Відомство намалювало собі амбітні плани, а те, що відмічений ріст довіри роботодавців до державної системи, тільки на користь.

І короткою строфою: починаючи з червня минулого року перевагами безвізу вже скористалися 1 млн українців.

''отсканируй
и помоги редакции
Загрузка...