Перейти к основному содержанию

Виробництво українських протезних комплектуючих: погляд ізсередини

Це не просто стаття на ПМ, це окремий привід для гордості! Виробництво українських протезних комплектуючих

Нагендер Парашар

Я, засновник фірми-виробника українських комплектуючих Parashar Industries та протезного центру «Без обмежень», вирішив написати цю статтю через низку поширених міфів щодо українського протезування, а саме:

  • в Україні не виробляють комплектуючих, ми тільки імпортуємо продукцію;
  • вітчизняний товар гірший за іноземні аналоги;
  • українські виробники працюють не за міжнародними стандартами.

Насправді ж ситуація дещо інша і я впевнений у тому, що ми можемо розвивати вітчизняне виробництво, а також виходити на міжнародні ринки. Маю на увазі не лише свою фірму.

Для декого дивним може здатися той факт, що одне з перших приватних виробництв комплектуючих в Україні заснував і очолює громадянин Індії. Хоч я й народився у м. Делі, але вже тривалий час проживаю в Києві. Друзі жартома називають мене індо-бандерівцем. Я не заперечую, адже моя мета — надання якісних послуг із протезування саме в Україні. Я тут навчався, живу, одружився, відкрив бізнес і тому вважаю Україну другою Батьківщиною.

В 2008 році починав працювати сам. Тоді ще протезний ринок в Україні був не дуже розвинений і конкуренція була значно слабша, тому я хотів урізноманітнити його. За час професійної діяльності завозив комплектуючі з багатьох країн. Особливо пишаюся виводом на вітчизняний ринок британських колінних вузлів VGK, а також японських Swan. Але згодом я зрозумів, що всі ці вузли мають свої недоліки. Хоч технологія і складна, та я був переконаний, що наших професійних знань та досвіду вистачить, аби зробити конкурентні, а можливо, і кращі за іноземні аналоги комплектуючі. На той момент (у 2012 р.) у мене вже була команда однодумців, і ми почали займатися власними розробками.

Розробляємо та виготовляємо колінні вузли, які отримали європейський сертифікат CЄ, що свідчить про якість і безпечність нашої продукції. Наше підприємство акредитоване за міжнародним стандартом системи управління якістю ISO 9000:2008. Ми вже маємо три моделі колінних вузлів, які покривають потреби клієнтів будь-якого ступеня активності. Усі наші розробки я називаю різними видами птахів, тому що в Parashar industries ми хочемо надати пацієнту максимальну свободу пересування. Погодьтеся, досить важко підібрати більш удалий образ. Пропоную детальніше ознайомитися з нашими розробками, щоб зрозуміти, як ми досягаємо поставленої мети.

Колінний вузол Colibri замкового типу стане у пригоді пацієнтам із низьким рівнем активності, яким передусім важлива надійність і легкість протеза. Такі вузли не згинаються під час ходіння, а сісти в них можна, відкривши замок (звідси й пішла їхня назва). Як правило, їх установлюють людям похилого віку або людям із парними ураженнями нижніх кінцівок. Наш «птах» важить лише 245 г, що робить його найлегшим у світі.

colibri

Наступний колінний вузол — Starling — для пацієнтів із середнім рівнем активності. Він із чотирма осями, що забезпечує безперешкодне пересування у приміщенні та на відкритій місцевості, але має обмеження у швидкості ходьби й активності використання. Такі вузли підходять для людей, які використовують протези в умовах помірних навантажень. Вага цієї розробки становить лише 470 г, що знову робить її значно кращою за іноземні аналоги.

STARLING

І нарешті перейдемо до нашої гордості — Falcon. Це «коліно» задовольнить потреби найактивніших клієнтів. Із ним можна не лише вільно пересуватися в будь-яких умовах — він витримає навіть додаткові інтенсивні навантаження, швидкий темп ходьби і дасть можливість займатися спортом. Іноземні аналоги Falcon важать близько 1,5 кг, а наша розробка — лише 980 г. Якщо вам це здається невеликою різницею, спробуйте вдягти на ногу півкілограма ваги і походити одинь день.

Falcon

Як бачите, у своїй роботі ми приділяємо значну увагу вазі виробу, щоб наші клієнти відчували себе максимально вільно. Жартома я завжди кажу, що наша мета — зробити так, аби пацієнт «літав». І літав лише вверх і вперед до здійснення своїх мрій та планів. Тож наступний пріоритет — безпека. Саме тому в нас на підприємстві функціонує власний тестувальний цех, а інженери постійно вдосконалюють уже наявні розробки.

Один із наших протезистів — Віктор Кардаш, учасник проекту «Переможці» від телеканала «1+1» та журналу «Viva».

DDNDDN

Віктор був учителем танців, але на війні втратив ногу і вирішив допомагати іншим бійцям АТО вже як протезист. Він особисто тестує на собі нашу продукцію та допомагає виявити недоліки й поліпшити кінцевий продукт. Ми вже досягли того рівня, коли Віктор відмовився від британського вузла і користується вітчизняним, бо він значно кращий.

На жаль, поки що в Україні не дуже стимулюють власного виробника. Існують певні стереотипи, що за кордоном усе краще. Хоча відгуки іноземних фахівців про рівень наших протезистів свідчать про абсолютно протилежне.

Це я з нашими міжнародними партнерами з Великобританії (Джекоб Боендер — розробник колінного вузла VGK) та Японії (Акіюкі Сузукі — представник компанії IMASEN).

NDND_1

Джейкоб високо оцінив наш вузол Falcon, який є конкурентом його розробці VGK. Акіюкі Сузукі постачає в Україну колінні вузли Swan, а також зацікавився нашими розробками, що вже були відправлені до Японії на тестування.

Якщо взяти до уваги вартість і обслуговування, то перевага буде на стороні українського продукту. Держава теж іще не навчилася підтримувати власний бізнес і більш охоче відправляє бійців на протезування до інших країн, навіть незважаючи на те, що вже були певні проблеми з подальшим обслуговуванням виданих виробів. Можливо, саме тому ми й досі купуємо деякі комплектуючі у країни-агресора.

При цьому я вірю, що галузь буде розвиватися і з часом не тільки українці віддаватимуть перевагу вітчизняному виробнику, а й наша продукція буде користуватись активним попитом у світі. Ми вже маємо замовлення із Франції, Німеччини, Японії та Естонії, і думаю, що це лише початок!

Сподіваюся, що ця інформація буде корисна для ветеранів. Ми завжди раді прийняти як учасників бойових дій, так і цивільних громадян у нашому офісі. Прошу поширити цю інформацію тим, кому вона може знадобитися. За консультаціями можна звертатися до нашого центру (контактна інформація розміщена на офіційній сторінці) або безпосередньо до мене на Facebook.

Ця рубрика є авторським блогом. Висловлені автором(ами) думки можуть не збігатися з позицією редакції сайта.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.