Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини середи, 31 жовтня

Розширення безвізу на схід, ріст житла та захмарна кількість заводів, яка побудована у країні, що веде війну - і це все про нас, про Україну
""

Україна піднялась на 71-е місце в рейтингу Doing Business

У щорічному рейтингу глобальної конкурентоспроможності, який всім відомий за назвою Doing Business, Україна знов піднялася, попри всі мантри про зубожіння, про втечу інвесторів, про нічіво нє міняіццо» та решту репертуару недорогеньких. Підняття на п'ять позицій зафіксоване, на сьогодні наша країна посідає 71-е місце. Для розуміння – це саме той умовний лакмусовий папір, на якій розумні та богаті прискіпливо дивляться перед тим, як вести у країну умовні барсетки із грошіма (насправді ні, везуть бізнес-плани та інвестиції). Інформація прийшла не від когось, а ж перших рук – від Голови Держави. Президент Петро Порошенко трішки уточнив: показник в номінації «міжнародна торгівля» – додав 41 пункт лише за останній рік. У частині виконання контрактів – ріст на 25 пунктів. Максимальний прогрес з 2014 року - в категоріях «оподаткування» (плюс 110 пунктів), «міжнародна торгівля» (плюс 70 сходинок) та «захист інвесторів» (плюс 56 пунктів). «Звичайно ми на цьому не зупинимось», - впевнено додав Порошенко.

Ріст новозбудованого житла у столиці становить на 6% більше ніж у минулому році

Управління статистики не вірить мантрам про бідність, бо оперує безсердечними цифрами. На відміну від совка, який шарашив п’ятирічки коштом та за рахунок безправного совкового громадянина аби було, сьогодні житло будується із розрахунком гарантовано продати всі площі (інколи, навіть декілька разів, але то вже інша історія). Тому Головне управління статистики покрутило пальцем біля скроні та оприлюднило кількість житла, яке набудували будівельник за останній рік. Його виявилося на 6% більше, ніж у минулому році. Але ж піввареника? Але ж голі-босі-бідні? Та де там! Індекс будівельної продукції у січні–вересні 2018 р. проти січня–вересня 2017 р. становив 101,8%, у тому числі, житлових – 106,4%. Осьо й маєш. До речі, у всьому світі будівельна галузь є локомотивом розвитку економіки. Середній показник частки будівництва у ВВП європейських країн становить близько 6%, в Україні поки що лише 2%, а це говорить тільки про перспективність.

Катар - перша країна на Близькому Сході, з якою Україна переходить на безвізовий режим

Безвіз – це не тільки Европа. Безвіз – це цілий світ. Ось і Близький Схід стає нам ще ближче, особливо у районі Катару. Так, Катар – країна маленька, та й населення там менше, ніж у Києві, але його відкриття для України стане ще однією «галочкою» про успіхи нашої зовнішньої політики. Поки дехто ретельно будує новий залізний паркан без шпарин, світ вписує Україну у своє буденне життя. І маленька ремарка – наші правоохоронці будуть вчити катарських, як забезпечити охорону такої величезної події, як ЧМ з футболу. «Ми проводили Чемпіонат Європи у 2012 році і фінал Ліги чемпіонів УЄФА цього року, тому із задоволенням допоможемо і поділимося досвідом. Ми можемо дати відповіді на багато питань, які пов’язані із тероризмом, а також ті специфічні питання, на які знають відповіді лише поліцейські», - запевнив Катар наш міністр.

Ну то добре, то все глобально, і прості люди™ того не відчувають. А що там поближче до землі? Поближче до землі в нас турбота про пасажирів, наприклад.

В Україні перед зупинками транспорту встановлюватимуть захисні стовпчики

При проектуванні та реконструкції зупинок громадського транспорту в Україні встановлюватимуть захисні огороджувальні стовпчики перед ними. Бо, на жаль, льотчиків в нас ще більше, аніж розуму в них. Це той самий позитивний досвід від Європи, якого ми всі чекали від розмиття кордонів. Про зміни до ДБН розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе. За його словами огорожі плануються перильного типу (хоча на картинках такі собі циліндрики із попереджувальним яскравим забарвленням, як на мітках біля ремонту доріг). Крім того, досконало мавпуючи західний світ, ці стовпчики планують встановлювати не лише біля зупинок транспорту, а й на великих перехрестях та перед наземними переходами для захисту пішоходів, коли вони чекають можливості перейти вулицю.

І сухою мовою черствих цифр:

За 3,5 роки і Україні побудовано або знаходяться в стадії будівництва 80 заводів із західними інвестиціями

 

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.