Перейти к основному содержанию

Благодійний аукціон: допомога політв'язням

48 громадян нашої країни незаконно утримують на території Росії. 13 серпня відбудеться благодійний аукціон на підтримку політв'язнів.

Наталія Ластівка

Війна. Тут і коментарів не потрібно. Вона повністю знищує і ламає всі права людини. Вона руйнує усе. Чи багато українців дійсно усвідомлюють, що живуть у країні де йде війна, де репресії та терор є «звичним» явищем? У країні, чиї території були так безсоромно та незаконно захоплені. Яким буде покоління, чиє дитинство пройде за таких обставин? Ви про це замислювалися? Окупаційна влада Росії постійно порушує права людини і прагне знищити ідентичність українців і кримських татар. Ми самі повинні усвідомлювати відповідальність за наше майбутнє. Повинні будувати державу, у якій не буде місце терору чи репресіям, підтримувати кожного нашого співвітчизника та вимагати дотримання наших прав. Усе залежить від нашої позиції та свідомого мислення.

48 громадян нашої країни незаконно утримують на території Росії за політичними звинуваченнями. Ці люди не мають жодної підтримки, їм відмовляють у консульській та правовій допомозі, щодо них застосовують тортури й методи психологічного тиску. Вони потребують нашої допомоги.

Питання про визволення українських політв'язнів є дуже актуальним. Адже ніхто не має права безпідставно засуджувати іншу людину, більше того, інкримінувати їй злочини щодо терористичної діяльності, екстремізму, участі в подіях, які російська влада вважає «державним переворотом». Політично мотивовані кримінальні переслідування повністю порушують права свободи слова і висловлювання думки.

Ініціативу провести Благодійний аукціон виявили радник Міністра закордонних справ України з питань політв'язнів Геннадій Афанасьєв та ГО «Євромайдан-Крим». Картини-вишивки передані організаторам родиною українця та кримської татарки (які вимушено покинули Крим у 2014 році) саме з метою продажу для фінансової підтримки політв'язнями. Небайдужі люди досі передають різні коштовні речі, які також будуть виставленні на аукціоні. Зібрані кошти підуть на підтримку громадян України, які перебувають у тюрмах РФ. А саме, напередодні Дня Незалежності України кожному політв'язню організатори акції планують відправити передачу, яка буде містити, в тому числі, і подарунки з Батьківщини, що символізують нашу державу. А тим, що сповідують іслам, також будуть передані курдюк, чорний тмін, сівак та інші речі, які згідно Корану допоможуть їм залишатися мужніми та вірними собі. Але для цього необхідно зібрати близько 150 тис. гривень. Тому кожен фінансовий внесок є надзвичайно важливим. За словами одного з організаторів Сергія Мокренюка, навіть «просто підписати листівку є неймовірною підтримкою», адже це свідчить, що про них пам'ятають.

Благодійний аукціон-продаж, а також Зустріч-розмова відбудуться 13 серпня у кафе «Піца-Ветерано» в Києві. Колишні полонені, волонтери та ветерани війни розкажуть власні історії. Історії, які повинні бути почутими. З метою надати хоча б найменше уявлення, як почувається людина, яку так нахабно кинули за грати. І хотілося б, аби якомога більше людей були небайдужими до цієї проблеми.

''отсканируй
и помоги редакции

Become a Patron!

Загрузка...