Перейти к основному содержанию

Чи брешуть вам політики? VoxUkraine запустила «Тест фактчекера»

Пройди тест і дізнайся, наскільки ти підпадаєш під вплив популізму. Це не жарти, всередині тест. #VoxUkraine

Примітка редакції. На прохання наших колег із VoxUkraine поширюємо розроблений ними тест. Вони назвали його «Тест фактчекера». І виявляє він простий факт: наскільки легко політикам обвести вас навколо пальця?

45678

Чи вмієте ви слухати українських політиків і не бути пошитим у дурні? Для цього потрібна непроста навичка — вміння відрізняти правду від маніпуляції та брехні.

Аналітична платформа VoxUkraine запустила «Тест фактчекера». Щоб пройти його, достатньо базових економічних знань, інформації про українські реалії та здорового глузду. За першу добу тест пройшли 3500 українців.

Він викликав неоднозначні відгуки в соцмережах. «Багатьом українським ЗМІ не вистачає точності в роботі з інформацією, — вважає головний редактор порталу Agravery Наталія Гузенко. — Тест із фактчеку дає зрозуміти — навіть коли бачите правдоподібну цитату від відомого персонажа, не вірте йому, спочатку перевірте дані».

«У цілому гарно, цікаво, але деякі питання потребували б точнішого формулювання», — сказав член ради «Реанімаційного пакета реформ» Михайло Жернаков.

Тест ґрунтується на перевірках фактчек-проекту VoxCheck. З моменту заснування в січні 2016 року VoxCheck перевірив понад 250 тверджень топових українських політиків, серед яких Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Андрій Парубій, Міхеїл Саакашвілі та інші. Проект VoxCheck спрямований на підвищення рівня політичної дискусії в Україні та боротьбу з політичними маніпуляціями і популізмом.

Щоб пройти тест, натисніть тут.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.