Перейти к основному содержанию

Киево-Печерская Лавра вошла в состав ПЦУ

1111

Киево-Печерская Лавра официально зарегистрирована в составе Православной церкви Украины. Там она обозначена как монастырь. Об этом сообщает зампред Управления внешних церковных связей ПЦУ Евстратий Зоря.

«1 декабря 2022 г. был зарегистрирован устав Свято-Успенской Киево-Печерской Лавры (мужского монастыря) Украинской Православной церкви (Православной церкви Украины)», — заявил представитель ПЦУ.

Также запись о новом объекте появилась у наших партнеров — в сервисе YouControl:

33333

Также добавим комментарий, многое объясняющий. Отец Богдан Тимошенко:

Треба пояснювати одразу, щоб не вийшло, як з датою святкування Різдва Христового, коли більшість подумали, що повністю змінили увесь календар, а насправді лише дозволили святкувати Різдво 25-го тим, хто дуже хоче і як пілотний проект на шляху переходу на новий лад згодом (ну не можливо перенести лише Різдво на 14 днів раніше, треба УСІ, без винятку, свята та дати переносити, а це явно викличе розділення у суспільстві, якому зараз треба єдність з думкою лише про одне — перемога над ворогом).

Щодо реєстрації монастиря ПЦУ в Лаврі: це не зовсім те про що ми всі мріємо — повна передача цілої Лаври в руки ПЦУ, а лише й НАРЕШТІ держком по релігії зареєстрував нову юридичну особу від ПЦУ, яка подала документи на реєстрацію ще з початку літа і просила хоч один храм на території Верхньої Лаври (росматушкіни попи зараз окуповують всю Нижню Лавру). Відбувався фактичний саботаж реєстрації.

Тож, це крок вперед, але ще не остаточний перехід цілої Лаври до складу ПЦУ. МП ще там сидять і оренду у них на сьогодні ще не відібрали.

На этом все, просто фиксируем момент. Поздравляем всех читателей, которым небезразлична религиозная тема. А тем, кому все же безразлична, намекаем: во время войны как-то странно держать на своей территории отлично работающую агентурную сеть врага.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.