Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини п'ятниці, 3 серпня

Політаємо на дронах, помилуємося гвинтокрилами під смачнуще яблучко
""

У Київській області будуть виробляти легкі гвинтокрили

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, який відвідав виробництва, вважає перспективним їх використання для потреб як безпекового, так і цивільного сектору країни. «Легкі вертольоти - мобільні та швидкі, можуть розв'язувати проблему транспортного сполучення, - сказав він. - І настав час подивитися на вертоліт як на звичайний та ефективний транспортний засіб». Як повідомив під час візиту Турчинова один з керівників заводу - вони планують запустити виробництво вже у вересні. Частково використовуються власні розробки, а частково - ліцензійні технології. Зараз в стадії розробки знаходиться також безпілотна версія вертольоту.

У І півріччі 2018 року відтворено 25,5 тисяч гектарів лісу

Держлісагентству належить 73% всіх лісів України. І саме на цих територіях лісівники забезпечують відновлення лісу. Так, за півроку садіння і висівання виконано на площі 25,5 тисяч гектарів. У тому числі, було створено 1,2 тисячі гектарів нових лісів. Окрім того, для подальшого відтворення лісів у лісових розсадниках посіяно насіння дерев на площі понад 226 га, що дасть змогу забезпечити потреби підприємств в якісному садивному матеріалі восени та навесні наступного року. Всього за останні 5 років відтворено лісів на площі більше 260 тисяч га.

Український стартап, який продавав свої гаджети закордон, знайшов вихід на вітчизняного споживача – через мережу «Алло»

Настільний смарт-годинник LaMetric може використовуватися як інформаційне табло для офісу. Ґаджет показує сповіщення від додатків та соціальних мереж, інформери електронної пошти, сповіщає про погоду та показує індикатори додатків, що стежать за станом здоров’я та самопочуттям користувачів. Стартап створив пристрій, що підтримує синхронізацію з Google Calendar, CrossFit, додатками з Apple Store. Пристрій цілком українізовано в інтерфейсі. Вперше про проект зі смарт-табло дізналися ЗМІ у серпні 2014-го, коли кампанія колективного фінансування зібрала 370 тис доларів замість очікуваних 69 тисяч. На сьогодні LaMetric продається на 20 ринках, серед яких США, Великобританія, Німеччина, Франція, Швейцарія, Іспанія, Швеція, Данія, Канада, Норвегія, Італія, Україна, Чехія, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Австралія, Таїланд, Японія.

Залізницю до аеропорту Бориспіль будують з випередженням графіку

Будівництво залізниці триває з випередженням графіку та з економією у понад 100 мільйонів гривень. Наразі триває облаштування колії та двох платформ біля аеропорту, а також будівництво естакади через трасу М-03 Київ – Харків. На даний момент вже побудовано 1400 метрів колії до місця будівництва естакади з північної сторони нової залізничної гілки.

Компанія DroneUA створила перший в Україні дрон на сонячних батареях

Новий продукт планується використовувати для моніторингу стану сільскогосподарьских полів для підвищення продуктивності господарства. Перший літак, на сонячних батареях, який з'явився в Україні, літає від 6 до 8 годин, в залежності від погодних умов. Наступні модифікації устаткування будуть удосконалені, і в повітрі апарат зможе перебувати значно довше. У світі такі приклади є — деякі літаки на сонячних батареях вже літають 60 і 80 годин.

Сєверодонецький «Азот» після чотирьох років простою відновив виробництво міндобрив

Цехи заводу з виробництва аміаку розпочали працювати ще 5 тижнів тому, однак обладнання, яке довго простоювало, вийшло з ладу. Тож у стабільному режимі «Азот» запрацював лише на минулих вихідних. Запуск заводу з особливою надією оцінюють аграрії. Адже робота підприємства зможе вирішити проблему дефіциту мінеральних добрив, з яким останніми роками зіштовхуються фермери. Перша партія аміачної селітри на «Азоті» має з’явитися вже найближчими днями. А згодом відновиться й виробництво карбаміду.

Компанія «Agrofusion» за останні чотири роки збільшила експорт до Європейського союзу у 30 разів

Іван Сакаль, фінансовий директор групи компаній «Agrofusion», найбільшого виробника томатної пасти в Україні, розповів, що компанія постачає томатну пасту у тридцять п’ять країн світу. «На сьогодні 75% продажів нашої компанії – це експорт. Серед покупців домінують країни ЄС, і не через «моду» чи територіальну наближеність, а тому що це найбільш прогнозований та вигідний ринок», — сказав він.

Україна у цьому сезоні експортувала рекордний обсяг яблук

Тільки в порівнянні з попереднім сезоном обсяг поставок яблук на зовнішній ринок виріс в 3,2 рази. Так, за даними Держстату, в сезоні-2017/18 українські виробники яблук відвантажили на зовнішній ринок фуктів в 3,2 рази більше, ніж за минулий сезон. Майже половина рекордного обсягу було відвантажено на ринок Білорусі. Друге місце за Молдовою, третє – у Австрії. Далі в рейтингу йдуть Угорщина та Швеція.

І короткою строфою про нашу гордість – пройшла перша репетиція параду до Дня незалежності. Шануймося!

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.