Перейти к основному содержанию

Російський патріарх Кирило виступив фронтменом інформаційної операції РФ у Болгарії

Смотри, вон патриарх Кирилл научился прошлое изменять, историю переписывать. Он как сын маминой подруги, только на православных максималках
Источник

 

Росія активізує інформаційні операції проти сусідніх країн, використовуючи як привід знаменні історичні дати. Так, Кремль не вперше засилає свій релігійний десант на чолі з патріархом московським Кирилом (Володимиром Гундяєвим) на Балкани — це точка зборки для геополітичних інтересів Російської Федерації.

3 березня 2018 року в Болгарії відзначали 140 річницю Сан-Стефанського мирного договору. Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов звернувся зі словами вдячності до всіх народів, які допомагали Болгарії 140 років тому. Зокрема листи зі словами подяки за визволення Болгарії під час російсько-турецької війни 1877-1878 років було надіслано урядам Польщі, Румунії, Чорногорії, Молдови, Фінляндії, України — на знак вдячності націям, представники яких 140 років тому загинули за свободу Болгарії. З нагоди свята відбувся парад, на якому президент Болгарії Румен Радєв так само традиційно висловив вдячність всім народам, які боролися з Османською імперією.

Нейтрально дипломатичний виступ президента Болгарії був використаний московським патріархом Кирилом (Гундяєвим) для розвитку інформаційної операції. Він розкритикував виступ болгарського президента, підкресливши, що Болгарія має дякувати лише Росії. Цю заяву підхопили та розтиражували російські ЗМІ.

Крім того, Гундяєв використав майданчик болгарського телебачення для лобіювання інтересів Москви, не оминувши тему війни в Україні.

Він знову повторив тези російської пропаганди про «громадянську війну на Донбасі». Посольство України в Болгарії одразу відреагувало на ці закиди відкритим повідомленням.

Але аналізуючи провокаційні виступи російського патріарха в Болгарії, варто звернути увагу на супутній інформаційний фон, який йому забезпечили працівники російського «Інституту країн СНД». Цю організацію очолює депутат Державної думи РФ Костянтин Затулін. Саме його та його помічників неодноразово викривали, як активних «менеджерів» гібридної війни Росії проти України та інших країн Європи.

Наприклад, 2 березня, завідувач відділу по взаємодії РПЦ з «Інститутом країн СНД» Кирило Фролов (листування якого під кодовою назвою FrolovLeaks були оприлюднені на сторінках InformNapalm) дав дуже пафосне інтерв’ю для каналу «News Front», в якому заявив: «Візит Патріарха в Болгарію зсуне гори та змінить хід історії».

І слова Кирила Фролова варто сприймати буквально, бо це тези з темників, що розроблялися ним та його колегами по «Інституту країн СНД» для спецоперації в Болгарії. Тобто головним завданням Гундяєва було змінювати та перекручувати історичні факти.

Патріарх Кирило (Гундяєв) дійсно виконав план Кремля по «зміненню історії», виступивши з тезами, які суперечать дійсним історичним фактам. Вірогідно, що скандал, який він свідомо влаштував у Болгарії, має на меті приховати інші історичні аспекти цієї війни, на яких почали наголошувати болгарські історики.

Наприклад, болгарський дослідник Нікола Григоров в інтерв’ю виданню Faktor.bg зазначив, що метою історичних спекуляцій Москви є створення хибних уявлень, начебто болгари мають бути все життя вдячні Росії, хоча справжньою метою керівництва Російської імперії була саме окупація Болгарії.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.