Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини понеділка, 30 липня

Поки наші школяри привозять медалі із міжнародних олімпіад, у США будують смартдомівки за українськими стартапами, а у Тернополі відкривають новий завод
""

Президент підписав Закон, яким встановлено основні принципи та вимоги до органічного виробництва. Як зазначається у прес-релізі, закон гармонізує законодавство України і ЄС та встановлює основні принципи і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування продукції. Автори впевнені, що реалізація норм Закону забезпечить гармонізацію законодавства України із законодавством Європейського Союзу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів. Також вважається, що це сприятиме створенню прозорих умов господарювання, зменшенню недобросовісної конкуренції, підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту.

У Штатах будують автономний будинок українського стартапу PassivDom. Він не потребує підключення до електромереж або централізованого водопостачання, і дозволяє людям жити де завгодно. «Найскладніша частина автономності будь-якої будівлі - це енергетична складова», - пояснює Максим Гербут, засновний та генеральний директор PassivDom. - Ми зменшили тепловитрати в 20-40 разів. Тобто енерговитрати такого будинку в -20 будуть приблизно 800 ват на годину, це менше, ніж потрібно енергії, щоб зварити каву». Вікна, які майже неможливо розбити, допомагають економити енергію в будинку, де дві стіни - фактично скляні. Тому потужності сонячних панелей цілком вистачає на все енергопотреби будинку. І двері, і вікна за розробками інженерів виробляють в Україні, оскільки в Америці це виявилося нереалістичним з-за прайсу, який виставили виробники. У будинку немає жодного стандартного рішення. Наприклад, монолітний каркас, який друкуватимуть на 3D-принтері - суміш матеріалів, яка, як вважається, не зруйнується у жодному кліматі.

Восени в Тернополі почнуть будівництво заводу з виробництва екструдованого пінополістиролу – універсального утеплювального матеріалу. Виробник ТM PENOBOARD збудує другий завод у Тернополі, бо місто має логістичні переваги та кваліфікованих кадрів. Нове виробництва займе 20 тисяч кв. м. Після вводу нового заводу сумарна потужність двох заводів з виробництва екструдованого пінополістиролу в Херсоні та Тернополі складатиме 500 тисяч куб. м на рік. Це дозволить повністю задовольнити зростаючий попит на ринку України та ще більше утвердити продукцію на європейських ринках.

На міжнародних олімпіадах з хімії та фізики українські школярі вибороли 9 медалей. Зокрема, 1 золоту, 6 срібних та 2 бронзові. Міжнародна олімпіада з хімії проходила 19-29 липня 2018 року в Чехії та Словаччині. До змагань долучилися понад 300 знавців хімії з 76 країн. Наші діти привезли 4 медалі. На Міжнародній олімпіаді з фізики, яка відбулася в столиці Португалії – м. Лісабон, змагалися близько 400 учасників з 90 країн. За результатами олімпіади українські школярі отримали 5 медалей.

«Хюндай Мотор Україна» презентував новий автомобіль швидкої медичної допомоги на базі авто Hyundai H350. Медичний салон автомобіля збирається в Україні. Значна частина комплектуючих салону – українського виробництва. Внутрішнє оснащення автомобіля виконано згідно із європейськими стандартами безпеки та комфорту. Салон має антибактеріальну поверхню, протиковзаюче покриття підлоги та місце для встановлення тахографа. Конструкція кабіни та медичного салону дозволяє зберегти максимальну тишу та убезпечити пацієнтів від зайвих вібрацій протягом поїздки.

І трішки про зубожіння на марші. Столичний торгово-розважальний центр Lavina Mall в січні-червні 2018 року отримав 184,2 млн грн чистого прибутку в порівнянні з чистим збитком в 83 млн грн за аналогічний період 2017 року. Валовий прибуток компанії виріс в 5 разів, а операційний прибуток - в 3,7 рази. Цілком зрозуміло, що це самі ті бідні, але чисто вдягнені бабусі із піввареничками й зробили такий скромний виторг ТРЦ, а от якби вони могли купити по цілому варенику, то прибуток перевалив би за 300 млн грн.

***

Дехто зрозумів, що проект #ВечірНаПозитиві - це покращена версія проекту #РадіоТисячіМазеп, яку автор вела у власному Facebook. А для тих, кому важко копирсатися у калічному алгоритмі творіння Цукерберга, а почитати, що там було раніше, може долучитися до позитиву у динаміці на сайті Тверезо. Шануймося! 

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.