Вечір на позитиві: гарні новини п’ятниці, 31серпня
Патріарх Варфоломій підтвердив намір надати Україні автокефалію
Вселенський патріарх Варфоломій на зустрічі у Стамбулі повідомив предстоятелю Російської православної церкви патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію. «Перші вістки з переговорів на Фанарі: патріарх Кирил не досяг всього, заради чого їхав», - пише у Facebook речник УПЦ КП архиєпископ Євстратій (Зоря). Він розповів, що після зустрічі до Кирила підійшов журналіст Сакен Аймурзаєв і запитав: «Ваше Святейшество, ну как?». «Патр. Кирил відповів знервовано "Хорошо, хорошо", але явно без задоволення, яке виявляє переговорник після успішних перемовин», - розповідає він про настрій російського патріарха. Один зі свідків-українців почув фразу, яку на виході кинув член делегації МП: «Там все было уже решено, мы ничего не смогли сделать».
А ось і double-coub під’їхав
В дію вступає новий ДБН «Планування і забудова територій»
Новий ДБН (великий PDF), згідно закону, вступає в дію з 1 вересня 2018 року. Попередні будівельні норми діяли з 1992 року/ Як повідомляє заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, в новому ДБН були введені:
- обмеження висотності забудови, якої раніше в Україні зовсім не було. Це нове поняття «блакитна лінія», яка буде обмежувати висоту забудови в містах.
- обмеження забудови в зелених зонах – «зелені лінії», що визначають межі озеленених, ландшафтних та рекреаційних територій, які ні за яких обставин не можна буде забудовувати.
- обмеження щільності забудови - максимально це може бути 540 людей на гектар, щоб мікрорайони не перетворювалися на кам'яні джунглі. Адже зараз є об'єкти, де щільність населення становить понад 2000 осіб на гектар.
- обов'язкове будівництво дитячих садків і шкіл у житловій забудові, збільшення майданчиків для відпочинку та спорту.
- обов'язкове забезпечення безбар'єрного доступу та інше.
І багато інших гарних рішень, які давно вже є в усьому цивілізованому світі, але все ще не діють у нас. Звертаємо увагу архітектурних та проектних організацій, генпідрядників, замовників будівництва на важливість проектування, а також приведення проектної документації у відповідність новому ДБН.
ДФС: У серпні податкове навантаження при ввезенні товарів у контейнерах збільшилось на майже 21%
ДФС України повідомляє, що з початку 2018 року (станом на 27.08.2018) е позитивна динаміка та поступова зростання основних показників: обсягів ввезення товарів на митну територію України, рівня митної вартості та митних платежів порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Обсяг оподаткованого імпорту з початку рока зріс на 3,7% по масі та на 15,8% митній вартості (майже до 32,2 млрд дол). Рівень митної вартості оподаткованого імпорту збільшився на 11,7% до 0,76 дол/кг. У серпні на майже 21% відбулось загальне збільшення податкового навантаження при ввезенні товарів у контейнерах. Найбільш активно у контейнерах імпортують тканини та іграшки.
«Баядера Груп» цього року планує збільшити площу виноградників на 200 га
Один із найбільших алкогольних холдингів в Україні «Баядера Груп», цього року планує збільшити площу виноградників на 200 га – до 2,7 тис. га. Також компанія вже розпочала збирання білих сортів винограду: мускатні сорти, Аліготе і Шардоне. Вже зібрано 217 га. Дещо пізніше почнеться збирання сортів Совіньйон, Рислінг і Ркацителі. «Літо було ідеальним для винограду, – зазначили у компанії. – Очікуємо високих показників врожайності винограду». Виноградники «Баядера Груп» розмістилися у Миколаївській області. Компанія об'єднує профільні активи в алкогольній галузі – дистриб'юторські компанії і власне виробництво лікеро-горілчаних виробів в Україні та Білорусі, вина, вермутів і коньяків, а також є ексклюзивним імпортером світових алкогольних брендів в Україні. Основні торгові марки – «Хлібний Дар», «Козацька Рада», «Перша Гільдія», «Цельсій», Koblevo, Marengo та інші.
В Україні створюють месенджер для військових
Українські розробники створюють спеціальний месенджер для військових - MilChat. Творці позиціонують застосунок, як перший захищений український месенджер з особливими корисними функціями для військових. Вони планують передати його для офіційного користування Міністерству оборони України. Розробка MilChat вийшла з іншої— програмного комплексу управління вогнем ArtOS, який стоїть на озброєнні у ЗСУ і НГУ. Зараз месенджер пробують виділити в окремий проект та вже вклали 500 тис дол. На думку керівника розробки, ніякі сторонні месенджери не можна вважати захищеними. Тим більше, для листувань військових. Тим більше, якщо месенджери фінансуються іншими державами. Над проектом розробники трудяться вже близько 7 місяців. В основному складі — 8 осіб. Проект MilChat, як і ArtOS — це розробка Noosphere Engineering School з Дніпра. Для шифрування команда використовує протокол месенджера Signal. До прочитання зашифровані повідомлення перебувають на сервері. А після прочитання потрапляють на смартфон, де розшифровуються. З сервера при цьому вони видаляються. Месенджер вже працює під Android, почалася робота над версією для власників iPhone. Проект повністю фінансується асоціацією Noosphere, заснованої вихідцем з України Максимом Поляковим. Сам розробник від озвучування витрат утримується.
У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.