Вечір на позитиві: гарні новини четверга, 13 вересня
На Черкащині висаджено першу плантацію ківі
Фермер-пенсіонер з Черкащини, В’ячеслав Кантур, заклав першу в регіоні плантацію ківі. От так от просто – пішов з будівельного бізнесу до фермерського й одразу ж за іноваційні продукт. Першу партію ківі чоловік придбав у 2015 році — 105 рослин авторського сорту «Карпат Стратона Валентайн». Але вижили тільки ті, що росли вдома, а не у ґрунті. Тоді він влітку 2017 року висадив ще 50 рослин ківі, і вони прижились. Тож вмотивований фермер вирішив піти далі. Перші плоди чоловік сподівається отримати вже наступного року з тих рослини, що були посаджені у 2015 році. «А перші тонни ягоди ківі мають бути у 2021-2022 роках. Не так вже й багато залишилось. Я взагалі не збираюсь зупинятися і планую посадити ще 3-4 га наступної весни. А як знайду з ким, то і ще більше», — додав В’ячеслав Кантур.
У Борисполі пасажири по відеотрансляції зможуть спостерігати за своїми речами в багажній зоні
Пасажири, які прибули в аеропорт Бориспіль, зможуть під час очікування спостерігати за тим, як вантажники весело підкидаються їхніми речами. Про таку підставу для працівників Заносу й Виносу розповів гендиректор аеропорту Павло Рябікін. Він поставив пряму відеотрансляцію для пасажирів. Вірніше, планує, але тестова експлуатація вже починається. «У новому багажному відділенні, яке скоро здається, ми взагалі плануємо встановити пряму трансляцію для пасажирів, які очікують багаж. Багаж будуть вивантажувати на стрічку, і кожен зможе бачити, як поводяться з його речами. І, швидше за все, в листопаді ми презентуємо відкриття багажного відділення разом з відкриттям трансферного зони, може, і з паркінгом. Хоча тестову експлуатацію почнемо вже зараз» - розповів Рябікін.
Україна підпише договору з США про катери Island
Уряд погодився оплатити супутні послуги, які супроводжують передачу катерів берегової охорони США Україні. Про це на засіданні Кабміну повідомив міністр оборони Степан Полторак. Домовленість була досягнута ще у листопаді 2017 року – два патрульні катери передаються Україні безоплатно. Але українська сторона повинна сплатити поточний ремонт, модернізацію, необхідне переобладнання, доставку в Одесу та підготовку екіпажу. Ці катери в основному призначені для запобігання незаконному обігу наркотиків на морі та для боротьби з нелегальними перевізниками. Вони також забезпечують безпеку портів і беруть участь у пошуково-рятувальних операціях.
У жовтні до аеропорту «Бориспіль» зайдуть дві нові авіакомпанії
Ну бо ж то нікому не потрібний безвіз та суцільне зубожіння призвело до того, що бажаючі підзаробити на зубожічанах у чергу вишукалися. У жовтні позубожіти у Борисполі можна буде разом із грузинською авіакомпанією Myway Airlines – з 5 жовтня рейси Тбілісі-Київ двічі на тиждень, пізніше – тричі. Або із авіакомпанією Brussels Airlines, але тільки з 18 жовтня. Ну, не все одразу, ви ж розумієте.
Україна експортуватиме мускатні гарбузи до Великої Британії
Компанія «Грін Тім» (Херсонська область) збирає урожай мускатних гарбузів і готує їм кращу долю – побачити світ, зокрема Британію. «Мускатний гарбуз "Батернат" вже дозрів і готовий подорожувати до Великобританії», — повідомили в компанії. Крім того, компанія проводить експерименти з вирощування батату, спаржі, шафрану та інших нішевих овочевих культур, то ж лінійка овочів на полицях англійців може й розширитися. Навчимо їх, мо, заодно співати «Ходить гарбуз по городу»? Красиво вийде, аристократично.
Серійне виробництво українського гелікоптеру МСБ-2 «Надія» буде у 2019 році
Українське ПАТ «Мотор Cіч», починаючи з наступного року, розпочне серійне виробництво першого вітчизняного гелікоптера МСБ-2 «Надія». В цьому впевнений керівник підприємства В’ячеслав Богуслаєв. «У наступному році будемо випускати, гарний гелікоптер вийшов. Ми робимо лопасті, робимо редуктор, новий двигун, все своє. Тільки фюзеляж збирає та виготовляє Харківський авіаційний завод» – похвалився (і є за що!) керівник «Мотор Cіч». У планах – виробництво «важких» гвинтокрилів. Віримо, бажаємо успіхів!
У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.