Перейти к основному содержанию

Тероризм 2.0

Яким буває тероризм ХХІ століття? Розповідаємо з прикладами

Як Ви уявляєте собі терориста? Подумайте і запам’ятайте ненадовго. А поки згадаємо трохи історії. Явище тероризму зазнало певних трансформацій від початку свого існування. Скажімо так, вперше гучно заговорили про тероризм на політичному рівні ще якобінці і жирондисти. Ці представники французької політичної історії вбачали явище «терору» буквально – наведення жаху через насильство. Вони керувались однією метою – підкорити кабінет міністрів монарха Людовіка XVI.

Тим не менш, саме поняття тероризму виникло ще до нашої ери. Тоді жах наводили сікарії. Це секта, релігійні вірування якої дозволяли і заохочували застосовувати терор задля повалення існуючого тоді режиму. Вбачалося, що все це робиться для того, щоб настала ера справжньої вищої справедливості. Далі були ассасини. Потім яскраво проходить ХХ століття. Варто зауважити, що весь цей час тероризм був чимось таємним, невідворотним. Складався ореол, що ніхто ніколи не знав, де, кого, коли і найголовніше хто вб’є.

Тероризмом називалося будь-яке вбивство або акція, метою яких були жах та повалення (або захист існуючого) режиму. ХХІ століття зустрічає нас хвилею релігійного ісламського джихадизму. С тих пір у більшості населення тероризм асоціюється саме з ісламом, підривами, заручниками та хаосом. Тож, як ви уявляєте терориста сьогодні? Проте наш час вносить свої корективи у це явище. По-перше, сьогодні візуальний образ теракту не завжди відповідає його меті, цілям та внутрішньому наповненню. Тому пропоную Вам своєрідний відносний класифікатор терористів:

  1. Хайповий тероризм.

Це людина яка під впливом медіа та соціального середовища отримала певні відхилення у психіці і здійснює теракт заради слави, коментарів, відомості та загального обговорення своєї персони у фокусі терориста.

Чому саме терорист, тому що методи, якими така персона акцентує на собі увагу, - є концептуальними знаряддями хаосу.

Крім того, такого роду прояв тероризму використовує відео-стрімінг, як засіб збільшення обсягу аудиторії, на яку поширюватиметься хаос.

Приклад: Стрілок з Нової Зеландії.

"

"

  1. Ідейний тероризм

Класичне використання методів терору, для привернення увагу до своєї ідеї, концепції, маніфесту чи просто індивідуальної проблеми.

Приклад: Український мінер мосту Метро (ну ви пам'ятаєте).

  1. Режимний терор

Різновид тероризму, який полягає у застосуванні методів терору представниками існуючого режиму, задля його підтримання.

Приклад: див. диктаторські режими

  1. Фальсифікований тероризм

Специфічний вид тероризму, який використовується у політиці. Як правило, це заказані акції, які публічно припиняють, демонструючи силу та ефективність силових механізмів політичної організації або яким запобігають, підкреслюючи ефективність діючої системи. Також їх використовують як для піару, так і для чорного піару.

  1. Некомпетентний тероризм

Це все те, що називають тероризмом незважаючи на те, що ознак тероризму діяння або акція не несла. Причина – слово «терор» та похідні викликають сильну акцентуацію та сприяють накручування відвідувань сторінки. Отже, що ми маємо. Сьогодні тероризм є неоднозначним явищем. Це вже банальний класичний набір методів – це комплексе поняття, яке стало швидше технологією піару та акценту уваги, аніж ідеологічних стилем боротьби. Все частіше його використовують задля реалізації особистих стратегічних цілей або усунення політичних конкурентів.

Тим не менш, що залишається звичайному споживачу? Ми, як і раніше, розуміємо трагічні та смертельні наслідки подібних актів. Ми, як і раніше, бачимо, що мирне життя та безпека наших сімей може бути під загрозою у найбільш неочікуваний момент.

У призмі цього, можу лише звернути увагу на те, що наша безпека у наших руках. Точніше, очах. Будьте уважні та пильні. Звертайте увагу на необґрунтовано підозрілих людей, розмови, «забуті» сумки. Проте не спішіть діяти самі – повідомте правоохоронців. Сам факт такого повідомлення вже буде проявом активної позиції. Ви зробили, що від вас залежить, і, можливо, навіть врятували чиєсь життя.

Рубрика "Гринлайт" наполняется материалами внештатных авторов. Редакция может не разделять мнение автора.

Мы с вами в Венесуэле и смотрим на подростка, забрасывающего камнями полицейских в Каракасе. Идёт 1966 год и паренька зовут Ильич Рамирес Санчес.

По старой советской традиции 23 февраля в России будут праздновать День защитника Отечества. Новыми «героями» и защитниками «русского мира» стали добровольцы, приезжавшие воевать на Донбасс против украинцев.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.