Перейти к основному содержанию

Звіт «Петра і Мазепи»: лагідна українізація, вакансія, допомога

Є чим похвалитись, і що пропонувати

Доброго дня, [не дуже] виконавчий директор «Петра і Мазепи» Олександр Верголяс на зв'язку! Ми відновлюємо традицію звітування перед читачами за попередній місяць та плани на майбутнє.

Цей звіт є програмним на найближчий рік, а ще ми готові поділитись грошима з хорошою людиною, яка може бути серед вас. Поїхали!

Patreon, не кашляй

Patreon ми ведемо дуже уважно та ретельно відбираємо контент як для раннього, так і для ексклюзивного доступу. Тепер на сайті майже немає перекладів: це дозволяє тримати потрібну пропорцію авторських матеріалів, а ще дозволяє потішити наших підписників гарними матеріалами західних медіа. Судячи з усього, стратегія працює. Звітуємо про новий рівень. Завдяки 52 донорам ми досягли і рубіж в 500$ щомісячного донату. Щиро дякуємо за підтримку!

Розвиток Patreon – пріоритетний напрям для видання. Він є певним компромісом між необхідним та бажаним. Якщо говорити без ліричних відступів, саме цей сервіс дає нам змогу в меншій мірі залежати від відвідуваності, рівня донату через Liqpay. Також він дозволяє впроваджувати (на час відсутності кабінету читача) матеріали для донорів. Це і згадані вище ранній доступ та ексклюзив, а з ними й розширені/повні версії матеріалів. Отже, що ж чекає найближчим часом наш Patreon?

Зміна оформлення (в процесі). Коли стартувала робота над попереднім доступом, ми не мали ні досвіду, ні компаса, ні приблизного уявлення, як працюють подібні сервіси. Втім, ми досі живі, і тому констатуємо факт: перший етап пройдено з мінімальними запасами сивини. Тому надалі філія Петра і Мазепи на Patreon стане комфортнішою та менш експериментальною, в хорошому сенсі цього слова.

Ми все ще сподіваємось відмовитись від ось такої реклами, а ще від блоків над коментарями. Самим набридло, от тільки бюджет сам себе не зведе.

Зміна/оновлення зазначених цілей (вже, в принципі, done на півшишечки). Якщо хтось не в курсі, рівні підтримки Patreon не визначає у гадалки, а отримує від своїх користувачів. Оскільки реальні бар’єри ми успішно оминули, пора їх трошки оновити.

Капітан Очевидність aka Людина-Анонс. Саме так, на сайті виходитимуть ось такі анонси; щоб нікого не обманювати, ми їх позначаємо дуже, дуже великими маркерами й літерами, а для всієї аудиторії даємо частину статті. Ви ж маєте розуміти, за що хочеться чи не хочеться платити.

Повноцінні ексклюзивні рубрики. Саме так, ми вже розпочали розміщення в обмеженому доступі розширеної версії #ЭконоПиМ, а на сайті виходить спрощена. Одним користувачам зручно й просто, іншим до рук потрапив справжній ексклюзив.

Україномовна версія сайту

Як ви вже зрозуміли, ми поставили перед собою амбітну мету: введення повноцінної україномовної версії сайту. Частково це пов'язано зі вступом у силу Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (також більш відомий як закон «Про мову»). Але закон законом, а комунікація понад усе. Так, ще нам хочеться бути ближчими до аудиторії.

Тому саме поступовою українізацією ми реагуємо на українську політичну ситуацію, що склалася після президентських виборів. Якщо по першому пункту в нас ще є час, цілих півтора роки (проте готувати санчата треба влітку), то друге потребує уваги вже зараз. Оскільки, на жаль, українська та проукраїнська пропаганда віднині мають бути поширені не тільки на російськомовну аудиторію, але й на україномовну. Скрутні часи самі по собі не намалювались, із населенням треба працювати.

Дехто з читачів може поставити питання: агов, так чому я маю платити за рідну мову? Чому б не відмовитись від російськомовної версії сайту? Маємо кілька аргументів.

По-перше, ми не самогубці. Російськомовний контент має власну аудиторію, рідна мова залучить новий сегмент читачів. Оскільки у світлому праволіберальному майбутньому ці люди будуть сидіти на окремих версіях сайту, жодних баталій та бомбардувань котлетами не очікується.

По-друге, ми не ліваки. Будь-яка праця має бути оплачуваною, додаткова мовна версія сайту - це не тільки переклад текстів, а й їх редагування та розміщення на сайті. Це роблять професіонали, які отримують за свою роботу гроші, а ми можемо розраховувати на якісні результати.

По-третє, ми бачимо далі власного носа. Концепція роботи «Петра і Мазепи» полягає в поширенні проукраїнських наративів як на тимчасово окуповані території, так і на російськомовні області України. Окрім цього, нам важливо «заходити» на пострадянську аудиторію країн, де все ще використовують російську мову (то вже потім наші легіони навчать їх говорити ніжно-калиновою - прим. ред.).

По-четверте, ми завжди відкриті. Закриватися лише в україномовному середовищі, власній інформаційній бульбашці - чисте самогубство. До речі, Росі може тільки на наш колективний портрет плювати: попри те, що ПіМ забанений Роскомнадзором, на сайт заходять читачі з РФ (і в них нормально так палає).

По-п’яте, це рішення ми нікому не нав’язуємо. У звичайному режимі сайт продовжує випускати певну кількість матеріалів, автори працюють, новинна редакція б’є рекорди з розбитих бойовим молотом фейків. Звісно ж, читач не зобов'язаний підписуватись на Patreon чи Liqpay. А ми самі не готові переходити на пейволл, як це зробили наші колеги по цеху в НВ. Так що жодного тиску, це виключно добровільна справа. Але навіть невелика допомога зробить як нас, так і всю Україну трошки сильнішою.

Міжнародна співпраця

Віднедавна Інформаційне агентство Петро і Мазепа медіа розпочало спільний проект з польським телеканалом Белсат (супутникове та кабельне мовлення на Росію, Білорусь та Україну). Формат співпраці - щотижневий запис для ПіМу та Белсату відео з фахівцями в галузі економіки, історії, культури тощо де будемо розвінчувати міфи та проводити лікнеп для широкої аудиторії із використанням Youtube, Facebook та інших соціальних мереж.

Сьогодні о 21:00 буде прем'єра першого випуску. Він вийде на нашому каналі Youtube. Для початку наш спікер зустрінеться із економістом Ukraine Economic Outlook Григорієм Кукурузою, а вже з ним обговорить монетарну політику Національного банку України. Ми ж обіцяли посилювати економічний блок, тож вйо вчитись.

Примітка редакції. Гадюкін вдарив гітарою роутер, тому відео буде ближче до 22:00.

«Петро і Мазепа» вже у Google News!

Після того, як ми були змушені з технічних причин відмовитись від підтримки спеціальних додатків для смартфонів, довелось думати над гідною заміною. Ми деякий час перебували в постійному пошуку альтернативного інструменту для подачі інформації. Це було необхідно зробити просто й зручно для читачів.

Врешті-решт, ми долупали цю скалу. Тепер ПіМ є у Google News, а підписатися на розсилку можна за цим посиланням.

Мобільна програма? Так. Тільки ми? Ні, там контенту гори й цілі хребти. Ще й доступно як у Google Play, так і в App Store. Як кажуть на Алабамщині – енджой!  

Монетизація та вакансія

Найбільш делікатне питання я виніс у епілог. Отже, наше видання тепер не тільки гроші просить, а ще й готове ними поділитися! Правда, є одне «але»: в обмін на працю. Ось такі ми, хитрі капіталісти, зате роботу даємо. Прямо колективний Френк Андервуд.

Так, ми оголошуємо про невелике розширення штату. Життя видання потребує коштів, а розвиток – великих коштів. «Петро і Мазепа» шукає фахівця з продажів. Робота з пошуку клієнтів комерційного напрямку, досвід у сфері медіа-продажів обов'язковий.

Чекаємо ваші резюме або душевні мотиваційні листи на нашій пошті, всі питання по роботі краще винести саме туди. Можете додавати фото чи інші докази, чому ми повинні розглянути саме вашу кандидатуру. А ми, в свою чергу, гарантуємо справжню родинно-мафіозну атмосферу, доповнену офісом у центрі Києва (тссс, це майже не секрет) та професійний колектив, із яким приємно працювати.

Дякую за увагу, а ще можете розіслати цей текст знайомим. Раптом серед них росте новий вовк з Wall Street?

Рекомендуемые публикации

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.