Перейти к основному содержанию

#PiMpatreon. Кому потрібні міфи про європейський газ?

Ранний доступ, та ще й державною

Є така річ, як українська енергетична незалежність. В її рамках ми купуємо природний газ у західних країн, які точно не перетворять економічні домовленості на метод політичного тиску. Адже це ми вже проходили з іншими «партнерами». Тому я не дивуюсь, коли Україна отримує блакитне паливо з європейських країн – і воно належить або вже готовому резиденту ЄС, або нашим, українським трейдерам. Це нормально.

А от не нормально те, що ворожа пропаганда змушує наших громадян сумніватись у природі походження цих поставок. Малює Росію там, де вона навіть не планувалась, і тому точно не могла встромити свого носа. Не можеш подолати – оббреши, Кремль так і працює. Тягатись із Москвою у брехні я не збираюсь, але пояснити очевидне таки зможу.

Отже, як будується міф про «не такий реверс». Російський пропагандист (або жертва, яка його наслухалась та побігла всім розповідати, яка вона стала розумна) малює картинку величезної труби, по якій ми качаємо газ країни-агресора на Захід. В його казці все чітко: або ми десь по дорозі відбираємо газ для своїх потреб, або хитрі європейці нам його й вертають від свого імені.

Змушений розчарувати прихильників цієї теорії. З Європи ми забираємо блакитне паливо по окремих газопроводах. Вони не задіяні, і навіть не можуть бути задіяні в транспортуванні газу з Росії, оскільки це вам не нічне шосе без заторів. Тут або сюди, або туди. Інакше не вийде.

Само собою, це не заважає пропагандистам брехати, буцімто ресурс країни-агресора навчився бродити трубою як забажається. Інакше руйнується чіткий міф: агов, хлопці, ви ж усе одно нашими поставками користуєтесь. Ні, не користуємось.

Продолжение — в раннем доступе на Patreon.

  • Скорее всего, эта статья выйдет уже завтра. Так бывает в большинстве случаев. Но мы все равно рады вашей поддержке, так что ждем в закрытом комьюнити.
  • Скучно? Не тратьте время, мы его сэкономим: на сайте хватает авторских материалов.
  • Анонсы выделяются даже в названии – мы никого не обманываем.
  • Если материал нравится, всегда рады видеть вас на нашем Patreon: следить за обновлениями раннего доступа и эксклюзивной части можно по тегу #PiMpatreon.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.