Перейти к основному содержанию

Госизмена: СБУ сообщила о подозрении экс-заместителю главы ГУР МОУ

""

Служба безопасности Украины сообщила о подозрении в государственной измене бывшему заместителю главы Главного управления разведки Министерства обороны Украины. Генерал-майор работал на российские спецслужбы, передавал им секретную информацию, а при обысках по месту работы он пытался застрелить сотрудников СБУ.

Подозреваемый в государственной измене работал заместителем главы ГУР МОУ в 2008-2010 годах, затем работал на разных должностях государственной службы этого ведомства, был одним из руководителей Государственного космического агентства Украины. При этом у него были откровенно прокремлевские взгляды, сформированные во время учебы в Москве еще во времена СССР. По заданию оккупантов собирал секретную информацию, которая циркулировала в Минобороны, ГУР и Национальной академии Сухопутных войск им. Сагайдачного. Задержан он был в начале российского вторжения. В ходе обыска по месту работы он пытался застрелить представителей следственно-оперативной группы СБУ.

В настоящее время его подозревают по статьям о государственной измене, а также о посягательстве на жизнь работника правоохранительного органа и в незаконном хранении оружия. Суд отправил его под арест.

 

СБУ повідомила про підозру у державній зраді колишньому заступнику голови ГУР МОУ

СБУ повідомила про підозру у державній зраді колишньому заступнику голови ГУР МОУ Слідчі Служби безпеки повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Генерал-майор підозрюється у державній зраді, а також у посяганні на життя працівника правоохоронного органу та незаконному зберіганні зброї. За даними слідства, він передавав російським спецслужбам таємну і цілком таємну інформацію щодо актуальної військово-політичної ситуації в нашій державі. Крім цього, переправляв окупантам закриті дані про заходи, які проводять ЗСУ та інші підрозділи українських Сил оборони для відсічі збройній агресії. Співробітники СБУ затримали підозрюваного на початку повномасштабного вторгнення рф. Під час обшуку за місцем роботи він намагався застрелити представників слідчо-оперативної групи Служби безпеки, які прибули для проведення процесуальних дій. Колишній високопосадовець застосував проти правоохоронців бойовий пістолет Макарова. Затриманий був заступником голови ГУР МОУ з 2008 до 2010 років. Потім працював на різних посадах державної служби цього відомства, а також у лавах керівного складу Державного космічного агентства України. У поле зору російських спецслужб потрапив через свої прокремлівські погляди, які були сформовані в ході навчання за часів срср у московському вищому загальновійськовому командному училищі та академії ім. Фрунзе. За завданням окупантів, він збирав секретну інформацію, яка циркулює в Міноборони, у тому числі Головному управлінні розвідки, а також в Національній академії Сухопутних військ імені Сагайдачного. Крім того, рф цікавили розвіддані щодо діяльності стратегічно важливих об’єктів військово-промислового комплексу України. «Багато років ворог працював над тим, аби наситити своїми агентами різні органи влади і силові структури України. Тож наше завдання - виявляти таких зрадників і руйнувати ці агентурні мережі. І останні резонансні затримання свідчать про те, що СБУ здатна ефективно протидіяти спецслужбам рф. Цей напрям роботи буде лише посилюватись, адже від його результатів багато в чому залежить і перемога України», – зазначив в.о. Голови СБУ Василь Малюк. Наразі затриманому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У межах кримінального провадження тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин викритих правопорушень. Досудове розслідування проводили співробітники СБУ Львівської області за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури. Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. #СБУ

Posted by Служба безпеки України on Friday, August 5, 2022

Обновлено

По данным «Главкома», речь идет о Вячеславе Онисько.


Читайте также

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.