Перейти к основному содержанию

Обстріли України з території Росії — неспростовний факт – Atlantic Council

Вони там є: Підсумки багаторічного спостереження і за подіями на Донбасі, і за повідомленнями в соцмережах.
Источник

Вже у вересні під час високих дебатів Генеральної асамблеї ООН (коли в Нью-Йорку зберуться голови держав, що входять до Об‘єднаних націй) Україна знову заявлятиме про пряму участь Кремля у війні на Донбасі. У відповідь, у коментарях російських представників, мабуть, укотре прозвучить «нас там нет». Утім, докази Києва — не тільки власні дані, а й результати моніторингу авторитетних західних структур, зокрема, Atlantic Council (Атлантичної ради) у Вашингтоні. Підсумки багаторічного спостереження і за подіями на Донбасі, і за повідомленнями в соцмережах, які дають американським дослідникам дуже багато даних, «Радіо Свобода» прокоментував провідний експерт Atlantic Council, екс-посол США в Україні Джон Гербст.

Джон Гербст. Фото: Михайло Штекель / RFE/RL

– Ми підготували доповідь «Ховаючись у всіх на очах» (Hiding in Plain Sight: Putin's War inUkraine) ще три роки тому і чітко показали, що російські солдати воюють в Україні, що Росія зі своєї території вела обстріл України. І Bellingcat у Лондоні, і наша дослідницька лабораторія тут, в Атлантичній раді, перевіряли й перевіряють звичайні пости в соцмережах. І вони також доводять, що велика кількість російських солдатів, як і раніше, залишається в Україні. І що по українцях стріляють російські підрозділи.

– Наскільки саме ваші дослідження допомогли переконати світ, що виправдання «нас тем нет» — не більше, ніж пропаганда?

– Якщо пригадати 2014 рік, усі західні уряди і практично всі західні ЗМІ говорили про «проросійських сепаратистів в Україні», так або інакше маючи на увазі, що відбувається «громадянська війна». Зараз завдяки цим доказам і американський уряд, і влада інших країн, і преса, називають все своїми іменами — що це війна Росії проти України; звісно, в неї залучені місцеві, але очолюють їх російські офіцери, залучені й російські гроші, й російська зброя.

– Ви можете уточнити кількість?

– Тисячі. Тисячі російських військових (здебільшого офіцерів) зараз на Донбасі.

– Вони все ще залишаються на сході України, попри і політичний, і санкційний тиск… Як ви гадаєте, додаткові санкції (перший пакет із яких нещодавно набув чинності) здатні нарешті змусити Росію піти на поступки та забрати свої війська?

– Думаю, американська адміністрація чудово розуміє, що Росія здійснює агресію проти України, розв’язала війну. Той самий Курт Волкер відкрито і постійно це говорить. І безперечно — цей факт тут, у Вашингтоні, додав прихильників ідеї запровадити додаткові санкції проти Росії. Переконаний, на нас чекає подальше посилення вже чинних санкцій. Але чи дійде до «другого пакета», поки що складно сказати. Думаю, якщо Росія продовжить таку поведінку (щодо України. — Ред.) чи, наприклад, спробує вплинути на перебіг проміжних виборів в американський Конгрес. Що ж, тоді ми побачимо ще більше тиску, більше санкцій. Але поки питання відкрите.

© Радіо Свобода, 2018 | Усі права захищені.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.