Перейти к основному содержанию

ОРДЛО та різкі заяви Зеленського

Невже гарант зрозумів? Та просто жити хочеться.

У медіапросторі дедалі частіше лунають доволі різкі заяви Володимира Зеленського на адресу жителів ОРДЛО. Чому ж наш президент раптом вирішив змінити риторику? Зараз розберемось.

Висловлювань для аналізу в нас уже вистачає. Наприклад, у нещодавньому інтерв’ю телеканалу «Дім» гарант доволі гучно заявив, що Донбас та Крим ніколи не будуть російськими територіями.

При цьому Зеленський підкреслив: саме тому ті люди, що зараз проживають на окупованих територіях та вважають себе росіянами, мають виїхати до Росії.

«Ще раз: батьківщина чи гість? Я вважаю, якщо ти живеш на території окупованого Донбасу та якщо ти вважаєш, що "Наша справа права — нам у РФ, ми росіяни". Велика помилка — залишатися жити на Донбасі. В ім’я своїх дітей та онуків уже потрібно їхати шукати собі місце в РФ. Без України на цій території цивілізації не буде», — заявив він.

Крім того, президент висловив упевненість — мовляв, більшість наших співгромадян, які нині вимушено перебувають в окупації, таки лишаються на нашій стороні та підтримують Україну. А тому чекають, коли їхня земля буде звільнена від бойовиків країни-агресора.

Погодьтесь, риторика Зеленського кардинально змінилася, якщо порівняти її з більш ранніми висловлюваннями. На мою думку, на те є свої причини.

"

"

Старий план був простий — подивитися Путіну в очі, як-то кажуть. Усюди домовитись, усе вирішити, швидко врегулювати конфлікт. Усе це обіцяв Володимир Олександрович, ще постаючи перед нами як кандидат у президенти. І все це виявилось помилковим.

Цілком передбачувано незграбний план провалився та лишив по собі виключно негатив.

Зеленський нарешті зрозумів: швидкого врегулювання ситуації на Донбасі не буде (та й не може бути). Ба більше, Москва не зупиняється, продавлюючи власний план «врегулювання».

Есть один Донбасс, но не на Донбассе...

Їй хочеться втиснути так звані «ЛДНР» як автономії, контрольовані РФ, у тіло України. Зробити це якнайшвидше та перейти до десерту — запустити процес федералізації. Продовжити перешкоджати європейській та євроатлантичній інтеграції нашої країни. Це ви й так знаєте.

Як і те, що міжнародні «партнери» — Німеччина і Франція — також на нас тиснуть. Поступово примушують виконувати політичну частину мінських угод до безпекової.

З огляду на це, а також внутрішній фактор, на Банковій усвідомили: у настільки нетривкі часи навіть теоретична реалізація так званої формули Штайнмайєра може призвести до масових вуличних протестів.

М’яко кажучи, влада цього уникає. А тому змушена потроху змінювати риторику.

Тому я вважаю, що всі ці показові заяви, які прозвучали в інтерв’ю телеканалу «Дім» — фактично сигнал. Передусім саме європейським партнерам.

Агов, шановні! Чого ви від нас вимагаєте? Безконтрольного проведення виборів на окупованих територіях, майже мільйон жителів яких зараз є власниками російських паспортів? Що ж, у такому разі ми змушені робити певні кроки щодо захисту національної самоідентифікації.

Доводиться маневрувати. Цим і продиктовані контраверсійні заяви.

Подобається це президенту чи ні, але Банкова вже розуміє ризики. Наприклад, переоцінила проведення виборів в ОРДЛО на тих умовах, які диктує нам Москва — і які підтримують Німеччина з Францією. Вони неможливі.

Хоча б тому, що подібні кроки небезпечні для нашого суверенітету. Це фактичне руйнування України як держави. Тепер Зеленський змушений рахуватися із цим фактором і падінням своїх рейтингів.

Хочеш, не хочеш, а змінювати підходи доведеться, причому кардинально. В тому числі й риторику.

При цьому не зовсім зрозумілий посил для українців, які проживають в ОРДЛО. З одного боку, Зеленський відкрито закликає власників російських паспортів виїжджати до РФ. Ми нікого силою не тримаємо.

З іншого — замість того, аби кликати жителів окупованих територій до себе, якщо вони ідентифікують себе як українці, влада пропонує їм лишатись у сірій зоні. Формально у процесі очікування, реально — у ролі заручників. І це в той час, коли логічно мотивувати переселенців готовністю їх прийняти, забезпечити роботою й житлом.

Нам потрібно дати сигнал своїм громадянам.

Рубрика "Гринлайт" наполняется материалами внештатных авторов. Редакция может не разделять мнение автора.

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.