Вечір на позитиві: гарні новини понеділка, 6 серпня
ЄС бере патронаж над містами, звільненими від рашистів
Як повідомляє Президент, домовленість про це буда досягнута на Саміті Україна-ЄС. «Ми домовились про запуск моєї ініціативи щодо «патронажу» з боку зацікавлених держав-членів ЄС над окремими містами та районами цих територій для впровадження проектів адресної допомоги на відновлення інфраструктури, забезпечення життєдіяльності громад». За задумом Президента, кожна країна ЄС могла б підготувати цільову програму шефства над окремими містами підконтрольного владі Донбасу, сприяючи їх відродженню та відновленню інфраструктури.
Кількість безоплатних ліків за програмою рембурсації зросла у 1,6 рази
Оновлений перелік лікарських засобів за програмою реімбурсації «Доступні ліки» включає в себе 58 препаратів, вартість яких буде повністю повернена коштом державного бюджету. В оновлений список увійшов 261 препарат 49 фармвиробників: 18 українських і 28 іноземних. Спочатку в список входили 35 препаратів, вартість яких повністю підлягає відшкодуванню з боку держави, однак відповідно до нового механізму формування ціни на препарати, виробники 23 засобів змогли переглянути свої цінові пропозиції.
Wizz Air з жовтня запускає нові рейси з України
Угорський лоу-кост Wizz Air з жовтня 2018 року виконуватиме рейси зі Львова до Вільнюса і Братиславу, а також із Харкова до Гданська та Вроцлава. Українські пасажири вже можуть бронювати квитки на сайті компанії за цінами від 299 грн в один бік з урахуванням усіх податків і зборів. Рейси зі Львова до Вільнюса будуть здійснюватися з 29 жовтня по понеділках та п'ятницях; зі Львова до Братислави - з 30 жовтня по вівторках, четвергах та суботах. Рейси з Харкова до Гданська та Вроцлава будуть здійснюватися по середах і неділях з 28 жовтня.
Кількість реклами у Києві зменшиться майже удвічі
Завдяки впровадженню і реалізації Схеми розміщення наземних рекламних засобів (стосуються виключно наземної реклами), кількість наземних площин із рекламою у столиці зменшиться до 4390 одиниць на всю територію міста, при тому, що наразі їх тут близько 7 тисяч. «Міський голова наголосив, що ключовими засадами у розробці Схеми розміщення реклами на транспорті є заборона обклеювання мармура, заборона заклеювання вікон (на дверях вагону у тому числі) і дверей вхідної групи, виключити можливість обклеювання станцій-пам’яток», – прокоментував заступник голови КМДА Олексій Резніков. Також КМДА повідомила, що тільки у липні було знято 1067 незаконних рекламних засобів.
Одеський авіаційний завод почав проект із американцями щодо виробництва літаків
ДП «Одеський авіаційний завод» (частина Укроборонпрому), разом із американською компанією Aviastar Invest Corp та DISTAR CZ a.s. з Чехії, досягли домовленості про початок кооперації з розробки та виробництва літаків в Україні.Також буде створений міжнародний Регіональний Сервісний Центр для поточного і капітального ремонту літаків і вертольотів. Навчання курсантів та пілотів буде здійснюватися за діючими програмами НАТО. «Україна є однією з небагатьох країн у світі, яка може створювати літаки, і наша задача – об‘єднати українські конструкторські та виробничі потужності із сучасною західною авіонікою. Це дозволить ефективно інтегрувати українське авіабудування у загальносвітову систему», – підкреслив Олександр Пащенко, заступник генерального директора Укроборонпрома.
Стартап Discoperi пройшов до гранд-фіналу у Сан-Франциско
Розробка для попередження аварійних ситуацій на дорогах під час руху, що була створена командою Discoperi, перемогла на конкурсі World Blockchain Summit у Сингапурі. У 2019 році комнада буде представляти проект на гранд-фіналі у Сан-Франциско, де боротиметься за 1 млн доларів. У фіналі стартапи оцінюватиме журі з відомих та авторитетних персон у сфері IT та стартапів, таких як: Джон Чемберс (колишній CEO Cisco), Стів Возняк, Райд Гоффман (засновник LinkedIn), Адам Чейєр (співзасновник Siri), Марк Рендольф (співзасновник Netflix) та інші. Система, яку розвивають українці, є пристроєм зі світу так званого «інтернету речей». Вона поєднує алгоритми штучного інтелекту та хмарну платформу обробки даних. Використання технології blockchain забезпечує повну конфіденційність та захист зібраних даних про ситуацію на дорозі.
Норвегія планує побудувати 70 вітроустановок у Херсонській області
На першому етапі реалізації проекту норвезькою компанією планується побудувати близько 70 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт. Про це було домовлено під час зустрічі головного виконавчого директора норвезької компанії NBT Юара Вікена із послом України в Королівстві Норвегія Вячеславом Яцюком. Після введення в експлуатацію комплекс вітрових електростанцій постачатиме електроенергію до об’єднаної енергетичної системи НЕК «Укренерго». Обсяги електроенергії, що генеруватиметься вітровими електростанціями, дозволять забезпечувати енергопостачанням щонайменше 50 тисяч домогосподарств. Загальний обсяг іноземних інвестицій, пов’язаних із реалізацією першого етапу проекту, становитиме понад 370 млн. євро. У цьому році в Україні також розпочинає інвестиційну діяльність норвезька компанія Scatec Solar, яка планує побудувати кілька комплексів сонячних електростанцій загальною потужністю від 200 до 300 МВт. Реалізація цих планів забезпечить залучення в українську економіку від 200 до 300 млн. євро іноземних інвестицій.
Український стартап створив будівельний матеріал із конопель
Матеріал винахідники назвали Hempire-mix. За основу взято подрібнену технічну коноплю, що дає змогу утеплити помешкання чи створювати будівельні блоки замість цегли та бетону. До конопель додають вапно та власний сполучний матеріал, який розробили в компанії. Ані пісок, цемент чи токсичні хімічні компоненти при цьому не використовуються, тому житло з таких блоків вважається екологічно чистим. Будівельні блоки з сировини на основі конопель не горять, не псуються та не піддаються впливу грибків та ніших паразитів, не пошкоджуються мишами та щурами (цікаво, до речі, чому?). Засновник Hempire UA Сергій Коваленков підкреслює, що матеріал завдяки пористій структурі має кондиціонуючі властивості та може підтримувати певну температуру, що робить будинки з таких коноплянників ще й економічно вигідними і плані підтримки тепла взимку. Розробник переконаний, що цей матеріал може стати значною статтею експорту будівельних матеріалів, адже Україна є третьою країною в Європі за вирощуванням технічних конопель. Помешкання з такого матеріалу уже є в Києві, Львівській та Харківській областях. Компанія планує будівництво в Одеській та Житомирській областях. «Люди перестають іронізувати та боятися. Ті, хто ще кілька років тому скептично сприймали нашу технологію, зараз пропонують партнерство», — розповів Коваленков.
І а живатнаводствє про тваринництво. На Сумщині з’явиться козина ферма на 1000 голів, а на Вінничині - свинокомплекс на 7 тисяч голів
Козина ферма буде розташована за 20 км від обласного центру у Білопільському районі. Будує її на 17 Га за кошти інвесторів власник сироварні та підприємства з виробництва обладнання для переробки молока Володимир Опришко. На фермі планують розводити французьку породу зааненських кіз - тваринок високопродуктивних та витривалих. Молоко цих кіз не має специфічного запаху. За попередніми розрахунками вартість проекту становить 6 мільйонів гривень. Прибуток отриманий від ферми планують спрямувати на реалізацію заходів з розвитку регіону: організацію фестивалів, проведення туристичних чи промоційних заходів, навчання. За словами автора ідеї, окупність проекту становить 6 років. Будівництво ферми та закупівлю тварин розпочнуть у 2019 році, а вийти на повну потужність планують вже у 2021-му. «Ферму хочемо зробити сучасною, автоматизованою, де є кормові столи, зведений до мінімуму людський фактор. Буде збудований ангар для постійного утримання кіз. Облаштуємо доїльний зал на 8 голів. Обслуговуватимуть ферму 4 працівники. Плануємо реалізувати молоко на переробку, а також виготовляти кисломолочну продукцію, йогурти і тверді та м’які сири. Цю переробку пропонуємо здійснювати на сироварні O’BEREG та продавати її у фірмових магазинах», – розповідає Володимир Опришко.
Господарство «Янівське» у селі Іванів відкриває сучасний комплекс з вирощування свиней за швейцарськими технологіями потужністю 7 тисяч голів. Підприємство повністю закритого технологічного циклу та з сучасною системою поводження з відходами не шкодитиме навколишньому середовищу. Крім того, комплекс матиме біогазову установку та перероблятиме відходи на органічні добрива. Поголів’я, для якого вже створені спеціальні кормові резервуари, буде завезено з Данії. За словами директора підприємства Олександра Кулика, джерелом фінансування будівництва нового комплексу, а це майже 3 мільйонів євро – є власні кошти господарства. На фермі працюватиме 15-20 осіб. В планах на майбутнє – створення переробного господарства та виробництво ковбаси, адже свого часу село Іванів було відоме саме завдяки своїм ковбасам. Відкриття підприємства заплановано на осінь цього року.
У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.