Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини вівторка, 7 серпня

Харківські підшипники та ультралайт літаки підкорюють світ, а культурний тил забезпечує сінема про роботів
""

Українські надлегкі літаки купляють у 17 країнах світу

Український виробник надлегких літаків Аеропракт вже 27 років випускає літаки, які користуються популярністю у 17 країнах світу. Як зазначає власник, найбільше замовлень надходить із Австралії та США. Країни Європи та Південна Корея також знають Аеропракт, закази є навіть з островів Фіджі. Аеропракт входить до трійки світових лідерів по виробництву літаків такого класу. Підприємство випускає 90 машин на рік.

У міжнародний прокат вийде український sci-fi фільм про роботів

Компанія LevelK зі штаб-квартирою у Копенґаґені придбала права на міжнародний прокат фільму «Бобот» (The Bobot), знятого українською командою. Директорський дебют Максима Ксьонди розповідає про 12-річного мрійника Влада, який любить розповідати усілякі пригодницькі вигадані історії своїм друзям. Однак шанс перевірити насправді, чи буде він настільки хоробрим, у Влада з’явиться вже незабаром: він опиниться поміж конфлікту двох ворогуючих світів, що загрожує людству. На допомогу прийде робот Бобот із трансформаторної будки, смілива дівчинка та ексцентричний науковець. Сценарієм усієї цієї історії став Іван Тимшин. Українська прем’єра стрічки відбудеться 30 серпня 2018 року. Бюджет фільму складає 20 млн грн, з яких 10 млн грн профінансувало Державне агентство України з питань кіно. Друга половина бюджету, за словами продюсера Олексія Москаленко, надана грузинською кінокомпанією.

Укрхімтрансаміак збільшив прибуток на 30%

За підсумками діяльності ДП «Укрхімтрансаміак» за перше півріччя 2018-го року отримало прибуток на 30% більше, ніж за аналогічний період у 2017 році, та сплатило загалом понад 730 млн грн податків. «Наразі ми маємо стабільно зростаючу фінансово-економічну ситуацію на ДП «Укрхімтрансаміак», - пише прес-служба підприємства. В.о. директора Валентин Шліхта наголошує, що досягнуті на сьогодні показники є свідченням стабільності. Адже завдяки виробничим здобуткам вдається не тільки безпечно і безаварійно  транспортувати аміак, вчасно та у повному обсязі сплачуючи всі податки і відрахування, але й підвищувати соціально-економічний рівень персоналу, забезпечувати роботою за гідною зарплатнею понад 700 працівників.

Вперше за 25 років виробництво м’яса ВРХ стало прибутковим

У тваринництві вперше за останні 25 років рентабельним стало виробництво м’яса великої рогатої худоби. Зараз показники становлять 3,4% проти -24,8% у 2016 році. Про це поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, який також зауважив, що крім виробництва м’яса ВРХ, також стало рентабельним виробництво м’яса свиней: 3,5% проти -4,5% торік. «Хоча цей показник ще значно менший за історичний максимум останніх 25 років: у 2015 році рентабельність виробництва м’яса свиней сягнула 12,7%», - нагадав академік. Другий рік поспіль рентабельним було і виробництво м’яса птиці: 7% минулого року.

Харківський підшипниковий завод виходить на ринок Східної Азії

Харківський підшипниковий завод (ХАРП) вперше представить свою продукцію в Східній Азії на найбільшій світовій галузевій виставці «China International Bearing Industry Exhibition 2018», яка відбудеться в Шанхаї (Китай) 19-22 вересня цього року. ХАРП продемонструє надійні, комплектуючі для аграрного сектора, автомобільної промисловості і загального машинобудування, інноваційні лінійки продукції для залізничного транспорту. «Виставка стане новою платформою для просування харківських підшипників в Китаї і країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону», — впевнений віце-президент з маркетингу та продажу Роман Гіршфельд. «Частка експорту на даний момент в загальному обсязі продажів складає близько 60%, — уточнює Роман Гіршфельд. — Продукція ХАРП затребувана в Болгарії, Чехії, Польщі, Литві та Латвії. Активне зростання продажів спостерігається на азіатському ринку, зокрема, Єгипті, Пакистані, плануємо вихід на ринок Туреччини».

Кількість туристів у Києві зросла на чверть

Протягом першого півріччя 2018 року Київ відвідало 850 тисяч іноземних туристів. Найчастіше до Києва приїжджають з Білорусі, Ізраїлю, США, Німеччини та Туреччини. «Це на 24% більше ніж минулого період і на 26% ніж у 2013 році», – повідомив начальник Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації Антон Тараненко. Топ-10 країн за кількістю туристів, які прибувають до столиці, вже третій рік поспіль не змінюється: Білорусь, Ізраїль, США, Німеччина, Туреччина, Великобританія, Азербайджан, Італія, Франція, Грузія.

У Києві відкрили першу бібліотеку для незрячих

Першу бібліотеку для людей з вадами зору відкрили 3 серпня по вулиці Тургенєвська, 83-85. Спеціальне обладнання закупили Публічна бібліотека ім. Лесі Українки і Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей. Необхідні кошти для реалізації проекту, а це 600 тисяч гривень, були зібрані на одній із благодійних шмотко-ярмарок «Кураж Базар». У бібліотеці є стаціонарні відеозбільшувачі з комп’ютерами та програми екранного збільшення, які допоможуть людям зі слабким зором читати друковані книги та статті з інтернету. Для незрячих читачів встановили програму Jaws, якої раніше не було в відкритому доступі. Вона дозволяє незрячим отримати доступ до інтернету і будь-якого контенту за допомогою голосового синтезатора. На початку вересня мають відкрити другу повністю безкоштовну і доступну бібліотеку для незрячих на проспекті Перемоги в районі метро Політехнічний інститут. Планується, що це станеться у Центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка для дітей.

«Фуд Факторі» інвестує більше 2 млн доларів у виробництво спіруліни

Компанія «Фуд Факторі», що займається виробництвом спіруліни під торговою маркою «Spirulinka», до 2020 року компанія планує виробляти до 12 тонн продукту на місяць і вкладе у проект більше 2 млн доларів. Як розповів співвласник компанії Володимир Іщук, новий майданчик - так званий кластер - буде відкритий в Запорізькій області. Це дозволить збільшити потужності виробництва на 3 тонни спіруліни на місяць. Також компанія вже веде переговори про будівництво у м. Буча під Києвом наступного виробничого комплексу. Попередньо міська рада Бучі уже узгодила передачу 2 га землі у оренду — на цій землі можна побудувати до 10 кластерів із виробництва спіруліни (потужністю до 30 тонн товарної запакованої спіруліни на місяць). Спіруліна є джерелом амінокислот, вітамінів, макро- та мікроелементів. Препарати з неї призначають при діабеті, порушенні обміну речовин, а вживання її зі звичайним раціоном людини  знижує рівень цукру в крові та відновлює лужний баланс організму.

І короткою строфою - чемпіонат Європи зі стрибків у воду-2019 відбудеться у Києві

Відповідне рішення ухвалила Європейська ліга плавання (LEN). Україна проведе ці міжнародні змагання на рівні кращих світових стандартів, впевнені у Кабінеті міністрів.

 

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.