Перейти к основному содержанию

Вечір на позитиві: гарні новини четверга, 18 жовтня

Втома від України наростає - нам передадуть фрегати, поки ми годуємо світ овочами та літаємо до Цюріху на уікенди
""

США запропонували Україні більше військових кораблів

Керівництво Сполучених Штатів пропонує Україні військову допомогу у вигляді фрегатів типу Oliver Hazard Perry, які знаходяться у розпорядженні ВМС США та можуть бути передані в рамках програми «Надлишкове майно» (Excess Defense Article). У 2000-х роках саме на цих кораблях проходили стажування українські військові моряки. Фрегати типу «Oliver Hazard Perry» будувались впродовж 1975–2004 років. Загалом було побудовано 71 фрегатів на верфях у США, Іспанії, Австралії та Тайваню. Перші кораблі мали довжину корпусу 135 метрів, але подальші були подовжені на два метри, з метою збільшення габаритів ангара для розміщення крупніших гелікоптерів.

Президент схвалив ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним  банком щодо проекту модернізації інфраструктури української залізниці

Підписання ратифікації відкриває шлях до залучення кредитних коштів Європейського інвестиційного банку у розмірі 150 млн євро, що будуть спрямовані на будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв'язку на напрямку Долинська - Миколаїв - Колосівка. Загальна вартість проекту складає близько 300 млн євро та співфінансуватиметься за рахунок кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку.

З наступної весни Swiss збільшить частоту рейсів Цюріх-Київ до семи разів на тиждень

За словами генерального менеджера Lufthansa Group в Україні, цей напрям користується популярністю у пасажирів. «Зараз ми вже точно можемо підтвердити, що з весни 2019 року ми будемо виконувати перельоти за маршрутом Цюріх-Київ щодня. 26 березня цього року ми почали з чотирьох перельотів в тиждень, з тих пір ми побачили високий попит і економічну доцільність виконання цього маршруту», - зазначив енеральний менеджер Lufthansa Group в Україні Рене Койнзак.

В Україні побудують нове судно для «Укргідрографії»

Державна установа «Укргідрографія» запланувала на 2019 рік будівництво нового гідрографічного судна орієнтовною вартістю близько 110 млн грн. На судні передбачається встановити економічний енергетичний комплекс. Витрати на утримання нового судна в порівнянні з витратами на діяльність наявного судна ГС-82 зменшаться приблизно на 30-40%. Будівництво планується почати в 2019 році – передбачено сплатити аванс в обсязі 30 млн грн (остаточна сума буде визначена після проведення процедури закупівлі). При цьому з огляду на масштаби будівництва і необхідний обсяг, освоєння коштів заплановане на 2020 рік. На даний момент на балансі «Держгідрографії» знаходиться 65 суден. Їх середній вік – 36 років. Гідрографічних лоцмейстерскіх судів морського класу, які обладнані підйомним пристроєм для роботи з буями, в установі вісім одиниць, а здатних піднімати вантажі більше 3 тонни, тільки одне, яке було побудовано у 1968 році.

Україна стане доступнішою для іноземних інвесторів

Україна отримає доступ до міжнародного фінансового капіталу через систему Clearstream, про що домовився Національний банк України. Захід планується здійснити вже у 1 кварталі 2019 року. Відкриття доступу зробить можливим здійснювати розрахунки за всіма держоблігаціями в гривні на міжнародному ринку, тим самим збільшиться ефективність розрахунків і зменшиться їх вартість для інвесторів. Голова НБУ, Яків Смолій вважає, що приєднання до системи Clearstream перетворить Україну на повноцінного учасника глобального фінансового ринку, і збільшить приток іноземного капіталу в українську економіку.

За дев’ять місяців поточного року Україна експортувала сушених овочів більше ніж за весь минулий рік

Протягом січня-вересня 2018 року Україна експортувала 73 тонни сушених овочів на суму 552 тисяч доларів, що перевершує обсяг за весь 2017 рік, коли на зовнішні ринки було відправлено в 1,8 раза менше такої продукції. ТОП-3 країн-імпортерів українських сушених овочів має такий вигляд: 44,6% – Польща, 19,8% – Чорногорія, 9,2% – Італія.

 

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.