Перейти к основному содержанию

СБУ задержала медика, координировавшего обстрелы юга Одесской области

""

Служба безопасности Украины задержала агента российских спецслужб — сотрудник одного из государственных медицинских учреждений сливал врагу координаты объектов обороны, включая точные координаты, что использовалось затем для обстрелов юга Одесской области.

Он собирал информацию о дислокации и перемещении подразделений ВСУ и Теробороны, функционировании резервных аэродромов и военных полигонов. Врага он информировал о координатах объектов обороны, с подробным описанием состояния объекта. Рассказывал он о материале, из которого объект обороны был построен, назначении и использовании военными, прилегающей территории, численности личного состава и военной техники, количестве укреплений. Эта информация использовалась для обстрелов Одесской области.

Задержанный работник одного из медицинских учреждений государственной собственности не скрывал собственных пророссийских взглядов, а также вошел в контакт со спецслужбами врага по своему инициативному контакту. Пока ему сообщено о подозрении в госизмене во время военного положения, он отправлен под стражу.

СБУ показало также фрагмент видео с места задержания.

 

СБУ затримала агента рф, який збирав дані для обстрілів на півдні Одещини

СБУ затримала агента рф, який збирав дані для обстрілів на півдні Одещини Служба безпеки України затримала агента спецслужб рф, який збирав розвіддані про місця дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ і Тероборони, функціонування резервних аеродромів і військових полігонів на півдні Одеської області. У своїх «доповідях» він: ▪️ надавав точні координати об’єктів оборони на карті; ▪️ детально описував стан об’єкту, матеріал, з якого збудований, призначення та використання військовими, прилеглу територію; ▪️ інформував про чисельність особового складу та військової техніки на об’єктах та про їх переміщення; ▪️ вказував кількість облаштованих укріплень. Окупанти у подальшому використовували цю інформацію для планування «роботи» диверсійних груп, масованих і прицільних ракетних обстрілів. За даними слідства, зрадником виявився місцевий мешканець, співробітник одного з державних медичних закладів. Він не приховував своїх проросійських поглядів, відверто висловлюючись у закритих Телеграм-каналах, які куруються російськими спецслужбами. Пропозицію щодо співпраці з окупантами чоловік отримав після його ініціативного контакту через месенджер власного телефону з представниками спецслужб країни-агресора. Зібрані відомості зловмисник передавав через закриті канали зв’язку куратору від російських спецслужб, який координував його підривну діяльність. Спілкування з куратором відбувалося з дотриманням конспірації, бо сам коригувальник, за його словами, уникав «неприємностей у держустанові». Наразі слідчими СБУ агенту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тривають слідчі дії для встановлення обставин, виявлення та притягнення до відповідальності усіх причетних до правопорушення осіб. #ЗупинимоОкупантів #stoprussia #СБУ

Posted by Служба безпеки України on Monday, August 15, 2022


Читайте также

У самурая нет цели, есть только путь. Мы боремся за объективную информацию.
Поддержите? Кнопки под статьей.